Spis treści
ToggleZimowe miesiące bardzo nadwyrężają nasze ciało i skórę. Zmienna pogoda, mróz na zewnątrz, wysokie temperatury w domu, niewielka ilość słońca, suche powietrze – to wszystko sprawia, że skóra po zimie wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Przywrócenie jej naturalnego blasku i dobrej kondycji, wymaga czasu. Dzisiaj podpowiem Ci, w jaki sposób przygotować się do tego procesu, by efekty były widoczne gołym okiem.
Krok 1: Złuszczanie
Na początek trzeba się pozbyć tego, co niechciane. Martwy naskórek wymaga usunięcia, by kolejne pielęgnacyjne kroki miały rację bytu. Celem zabiegu jest przygotowanie skóry na efektywniejsze wchłanianie składników odżywczych i nawilżających, a także poprawienie jej struktury i kolorytu. Do wyboru masz złuszczanie domowymi sposobami lub oddanie się w ręce profesjonalistów.
Krok 2: Oczyszczanie
Czynność, którą wykonujesz przynajmniej dwa razy w ciągu każdego dnia: rano i wieczorem. Właściwe oczyszczanie skóry jest bezcenne. Pozwala usunąć wytworzone sebum, kurz i pył, a także przygotować twarz na zastosowanie kosmetyków. Do oczyszczania możesz użyć mleczka, żelu, pianki, odpowiedniego płynu lub własnej roboty mikstury. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych kroków, kluczowy jest dobór produktów ze składnikami, które są dedykowane Twojej skórze.
Krok 3: Nawilżanie
Nawilżać należy od środka, pijąc dużo wody i od zewnątrz, za pomocą odpowiednich kosmetyków. Po dokładnym oczyszczeniu pora na podarowane skórze porcji substancji odżywczych. W jakie produkty warto zainwestować? Takie, które zawierają m.in. kwas hialuronowy. Dlaczego jest ważny? Jego zadaniem jest skuteczne wiązanie cząsteczek wody w naskórku. Stosując środki nawilżające, nakładaj równomiernie cienkie warstwy, by mogły swobodnie się wchłonąć.
Krok 4: Krem
Właściwie dobrany krem jest pielęgnacyjną „kropką nad i”. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jaki jego rodzaj będzie idealny dla Twojej skóry, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego kosmetologa. Czy wiesz, że jednym z najczęstszych błędów przy samodzielnej pielęgnacji jest dobór niewłaściwych kosmetyków? Nie każdy z nas ma wiedzę na temat budowy i struktury skóry, dlatego chociaż raz w życiu warto udać się na profesjonalną analizę cery. Uświadomi Ci, w jaki sposób o siebie dbać, by zawsze wyglądać i czuć się świetnie.
Krok 5: Maseczki
Maseczki są dobrym sposobem na ukojenie dla każdego typu. W zależności od składników mogą nawilżać, zmniejszać pory, wpływać na koloryt. Są pewną formą wyciszenia po intensywnych zabiegach, którym poddajemy cerę, a także sposobem na ogólny relaks. Możesz kupować gotowe maseczki, jeśli nie masz za wiele czasu lub robić je samodzielnie, z ogólnodostępnych składników. To naprawdę bardzo proste!
Krok 6: Regularność
Nic nie zrobi się samo! Jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach, musisz uzbroić się w cierpliwość i systematyczność. Tylko konsekwentne działanie przyniesie rezultaty, których oczekujesz. Dlatego postaraj się, by pielęgnacyjne rytuały weszły Ci w nawyk i były tak oczywiste jak, chociażby mycie zębów. Bez regularności nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki będą bezużyteczne.
Krok 7: Samodzielny masaż twarzy
Znajdź kilka minut wieczorem lub rano, by wykonać samodzielny masaż twarzy. Dzięki niemu pobudzisz ukrwienie i zmniejszysz oznaki zmęczenia. Jak go zrobić? Przyłóż palce do twarzy i delikatnymi, kolistymi ruchami masuj ją od podbródka ku górze i na zewnątrz. Powtórz czynność kilka razy dla uzyskania lepszego efektu.
Pamiętaj, że im szybciej rozpoczniesz działania regeneracyjne skóry i cery, tym lepiej dla Ciebie! Regularna pielęgnacja, którą możesz wykonać samodzielnie w domowym zaciszu przyniesie upragnione efekty. Z pewnością nie zobaczysz ich z dnia na dzień. Ale gwarantuję Ci, że się pojawią. Ważnym elementem w przygotowaniu ciała na nową porę roku jest cierpliwość! Pamiętaj o tym każdego ranka, kiedy będziesz patrzeć w lustro.
A czy Ty masz swoje sprawdzone sposoby na odżywienie skóry po zimie? Chętnie je poznam!
Cześć! Nazywam się Krzysztof Sulwiński i jestem redaktorem naczelnym tego portalu. Jeśli chcesz coś mi powiedzieć, skontaktuj się ze mną za pośrednitwem wiadomości. Mój e-mail: kontakt@homiki.pl