NGU, PID, LGV, czyli FUBAR? A może nie jest aż tak źle?

Fascynujący cykl o STD, czyli chorobach przenoszonych drogą płciową, zbliża się do końca. Ostatni odcinek – prezentujemy chlamydie. Obrazki, jak zwykle, raczej nieapetyczne 😉 więc lepiej nie otwierać w pracy ni przy obiedzie!

Piłka, kiłka, mogiłka

Ludzie zwykli zapominać o kile. Wydaje się, że to stare dzieje – te powszechne zakażenia i zgony monarchów i innych sławnych postaci. Ponieważ kiłę da się leczyć i ponieważ pojawiły się takie zagrożenia przenoszone drogą płciową jak AIDS, przywykliśmy wierzyć, że kiła to nic strasznego i nie warto się nią przejmować… (uwaga – tekst zawiera nieapetyczne obrazki!)

Bezpieczny Fotel

Zachęcamy do udziału w ważnym badaniu, dotyczącym między innymi nieheteroseksualnych kobiet

Barmani uczą o HIV/AIDS

Obrazek - bar

Latem zeszłego roku Stowarzyszenie Lambda Warszawa zrealizowało szkolenia dla barmanów w zakresie HIV/AIDS. Rozmawiamy z koordynatorką projektu Eweliną Burdon.

Wirusowe zapalenia wątroby (część II)

Informacje o WZW C padały od dawna przy okazji zakażeń przenoszonych drogą płciową, nawet w popularnych serialach (Dr House). Jednak kiedy w różnych krajach przeprowadzano badania na różnych grupach MSM, często zakażonych jednocześnie wirusem HIV, okazało się, że istnieją czynniki korelujące ze wzrastającą u nich liczbą infekcji wirusem HCV. Jakie?

AA Tęcza

Wznowiono mityngi AA w Lambdzie. Przyjdź lub przekaż informację dalej.

Wirusowe zapalenia wątroby (część I)

Wirusowe zapalenie wątroby często określa się ogólnowojskowym mianem żółtaczki. Robią tak nawet pracownicy słuzby zdrowia, czasem tylko odróżniając żółtaczkę wszczepienną od żółtaczki pokarmowej. Tymczasem żółtaczka jest jedynie objawem, występującym w dodatku nie tylko po zakażeniu wirusem zapalenia wątroby.

Ruszył Wirtualny Punkt Pomocy dla ludzi żyjących z HIV

Ważna inicjatywa – zainteresujcie się, powiedzcie innym!

Romantyczna rzeżączka

Na początku trzeciej części cyklu o chorobach przenoszonych drogą płciową będę straszna i opowiem Wam dowcip. Choć może nie dowcip raczej, a anegdotę sprzedawaną studentom na zajęciach z mikrobiologii. Otóż student zdaje kolokwium, tematem są bakterie Gram-dodatnie, a asystent prosi o wymienienie chorób powodowanych przez paciorkowce ropne (Streptococcus pyogenes)…

Wirusy, które się gumkom nie kłaniają

W drugim odcinku cyklu poświęconego zakażeniom przenoszonym drogą płciową zajmiemy się znowu wirusami. Łączy je to, że wszystkie należą do grupy wirusów DNA (czyli mają genom w postaci tego kwasu nukleinowego), a co ważniejsze dla tego cyklu – przenoszą się chętnie drogą stosunków płciowych. Uwaga, tekst zawiera miniaturki linkujące do ilustracji nieapetycznych i nie do oglądania w miejscu pracy (NSFW)

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa