Telewizja kłamie

Nie po raz pierwszy ani – zapewne – ostatni media rozpowszechniają nieprawdziwe informacje o osobach LGBTQ. Tym razem przedstawiono kłamstwa na temat procedury uzgodnienia płci.

Odzyskajmy Piotra Własta!

Ponad sto temu, w 1907 roku, mieliśmy w Polsce wielki transpłciowy coming-out. Znany młodopolski poeta, pisarz, dramatopisarz, krytyk literacki i tłumacz, przypisany po urodzeniu do płci żeńskiej, mający reputację „skandalistki”, zdecydował się na niezwykle odważny krok: ujawnił otoczeniu swoją tożsamość płciową.

Sto lat za Irlandią? Jak dla kogo

Dlaczego warto zastanowić się nad niepisaniem o literze T, gdy ma się na myśli prawa osób LGB.

Projekt ustawy o uzgodnieniu płci doczekał się numeru druku

Tydzień po Paradzie Równości obfitował w informacje na temat regulacji prawych dotyczących życia osób LGBT w Polsce. Po szeregu ponurych informacji o braku szans na zalegalizowanie związków partnerskich pojawiła się wiadomość umiarkowanie optymistyczna: marszałkini Sejmu Ewa Kopacz właśnie nadała numer druku poselskiemu projektowi ustawy o uzgodnieniu płci.

Savoir-vivre w kontaktach z osobami transpłciowymi, cz. 2. Randki (i nie tylko)

Załóżmy, że któregoś dnia podczas poszukiwania w sieci ciekawej osoby do towarzystwa znajdujesz fajny profil. Wczytujesz się i widzisz sformułowania takie jak „trans”, „pre-op”, „TS”, „TV”, „M/K”… Może być również tak, że świadomie dążysz do poznania osoby transpłciowej. Na drodze do udanej randki czekają na Ciebie mniej lub bardziej nieznane pułapki i potencjalne błędy. Jak sobie z nimi poradzić?

Minister sprawiedliwości podważa wyrok sądu?

Jarosław Gowin ma problem ze stwierdzeniem, czy Anna Grodzka jest mężczyzną, czy kobietą.

Savoir-vivre w kontaktach z osobami transpłciowymi, cz. 1

Widoczność osób transpłciowych w społeczności LGBT zwiększa się z roku na rok. Równocześnie jednak wiele osób nadal czuje się w kontaktach z nami lekko niepewnie, a źródłem niepewności często jest niewiedza o tym, jak się zachować i czego nie robić, żeby nie strzelić jakiejś gafy.

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Transpłciowych

20 listopada br. już po raz czternasty obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Transpłciowych, ustanowiony dla upamiętnienia transpłciowych ofiar zabójstw, tortur i dyskryminacji.

Transpłciowość: Nie czas na łzy – czas na działanie

Transseksualną martyrologię obserwuję na co dzień. Widzę wiele osób trans, które – ze strachu przed wyjściem ze strefy komfortu i zaryzykowaniem pozbawienia przywilejów, krzywych spojrzeń, prześladowania – cierpią w ukryciu. Często od wielu lat. Rezygnują, bo się boją.

Prawa osób transpłciowych w Polsce i w Unii

Komisja Ustawodawcza obradowała nad projektem ustawy o uzgodnieniu płci. A w Unii przyjęto dyrektywę, gdzie po raz pierwszy mowa o ekspresji płciowej.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa