Futbol Przeciw Homofobii

Kobieca piłka nożna w Polsce rozwija się narastającym tempem: z roku na rok mamy coraz więcej zawodniczek, drużyn, wydarzeń i wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku lat futbol będzie jednym ze sportów najczęściej uprawianych przez kobiety.

Szybciej, wyżej, mocniej. Bez przeszkód.

W 2014 r. w Rosji odbędzie się olimpiada – a konkretnie XXII zimowe igrzyska olimpijskie. Decyzję taką Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął w 2007 r. Rosja będzie gospodarzem (gospodynią?) olimpiady po raz pierwszy.

Volup Summer Cup 2013

Piąta odsłona tęczowego turnieju siatkówki już niedługo!

Pierwszy czynny gracz NBA dokonał coming outu

Niezwykłe wydarzenie – coming out Jasona Collinsa z Washington Wizards w pięknym i poruszającym artykule prasowym. Gracza oficjalnie wspiera jego zespół!

Coming out portorykańskiego boksera

Orlando Cruz, kandydat na mistrza świata w wadze piórkowej, dokonał pełnego dumy coming outu

Piątek w piątek: tęczowa Olimpiada

Uszczęśliwieni sezonem urlopowym, oddychamy pełną piersią w atmosferze wolnej (niemal) od polityków i pyskówek w tv. A i media dają żyć – aferalnym tematem wiodącym tegorocznego sezonu ogórkowego są bankructwa biur podróży. Poza tym króluje Olimpiada. Po raz pierwszy uczestniczy w niej tak wielu wyoutowanych homoseksualnych sportowców.

Konkurs Olimpijski Londyn 2012 – Najodważniejsi z odważnych [rozwiązany!]

Z ponad 10 tysięcy sportowców startujących w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012 tylko 20 mówi otwarcie o swojej homoseksualnej orientacji. Sprawdźcie, co o nich wiecie – do wygrania atrakcyjne niespodzianki! [UWAGA – konkurs rozwiązany!]

Znana narciarka mówi: jestem homo i będę matką

Wybitna szwedzka narciarka Anja Pärson wyznała w ubiegłą sobotę w wywiadzie dla radia SR-P1, że jest lesbijką i że wraz ze swoja partnerką Filippą wkrótce zostaną matkami.

Euro Pride House – tęczowa przestrzeń na piłkarskie mistrzostwa

8 czerwca w Warszawie ruszył Euro Pride House, miejsce tolerancji i szacunku wobec podstawowych praw człowieka. Inicjatywa EGLSF ma promować równość i tolerancję w sporcie.

Tęczowi zawodnicy

W Euro 2012 weźmie udział pół tysiąca piłkarzy. Ilu z nich nie jest hetero? Statystycznie rzecz biorąc – kilkudziesięciu. Ilu zrobiło coming out? Żaden. Ale wyoutowani sportowcy istnieją

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa