Piątek w niedzielę z niesmakiem o Palikocie

Zgłoszenie ustawy o związkach do Sejmu, wypowiedzi homofilne nie czynią z RP partii, z którą można budować przyszłość (i mam tu na myśli nie tylko cele LGBT, ale w ogóle przyszłość obywatelskiej Polski). Obawiam się, że obecność Roberta Biedronia i Anny Grodzkiej w Ruchu Palikota to tylko listek figowy zakrywający kompletną polityczną amatorszczyznę.

Piątka w piątek garść rozważań o żenadzie

Poczucie zażenowanie to emocja towarzysząca dziś każdemu lewicowemu intelektualiście – powiedział mi w ubiegłym tygodniu mój dobry znajomy, dodając z przekonaniem, że to znak czasu. W trakcie dyskusji, jaka się wówczas między nami wywiązała, doszliśmy obaj do wniosku, że zażenowanie powinno towarzyszyć dziś wszystkim rozsądnym i otwartym, bez względu na wyznawany światopogląd.

Piątek w piątek: Dziwy i cudy

Planowałem napisać na dziś coś lajtowego: kilka zdań o lecie, sezonie na brzoskwinie i śliwki, kilka refleksji o leżeniu na trawie w parku i zasłużonym urlopie. Miałem zamiar pochwalić się również chodzeniem do kina (bo przecież we Wrocławiu Nowe Horyzonty). Na zakończenie tak gorącego tygodnia trzeba jeszcze trochę popolitykować.

Ustawy o związkach – gorący wtorek

Porządek obrad dziewiętnastego posiedzenia Sejmu przewiduje pierwsze czytania ustaw o związkach partnerskich. Zanim jednak do tego dojdzie, posłowie 24 lipca będą głosować nad tym, czy w ogóle dopuścić oba projekty pod obrady. We wtorek na Wiejskiej od rana demonstracja – przyjdźcie i powiedzcie posłom: Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa