My Słowianie

Zobaczyłem 24-letniego uczestnika ukraińskiego programu X-Factor poniżanego i torturowanego przez rosyjską grupę skinheadów Okupuj Pedofilię. Aleksander Bohun został zwabiony przez stronę społecznościową, złapany, torturowany i poniżony.

Bojkotować czy nie, oto jest pytanie

Trwają kontrowersje wokół przyszłorocznej olimpiady w Soczi, podnoszone są nawet apele o jej przeniesienie.

Szybciej, wyżej, mocniej. Bez przeszkód.

W 2014 r. w Rosji odbędzie się olimpiada – a konkretnie XXII zimowe igrzyska olimpijskie. Decyzję taką Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął w 2007 r. Rosja będzie gospodarzem (gospodynią?) olimpiady po raz pierwszy.

„Za wolność naszą i waszą!”

W sobotę pod Ambasadą Rosji w Warszawie manifestacja poparcia dla społeczności LGBTQ w Rosji.

W Rosji coraz ciemniej

Kolejne homofobiczne zabójstwo, ostateczne przyjęcie ustawy „o zakazie propagandy” i plany ograniczenia adopcji za granicę.

Zbrodnia z nienawiści w Rosji

W Rosji nasilają się homofobiczne nastroje spowodowane działaniami polityków. Mimo to działacze walczą o obecność w przestrzeni publicznej.

Amsterdam powitał Putina tęczowo

Wizyta Władimira Putina w Holandii stała się okazją do wytknięcia mu „niedociągnięć” w rosyjskiej polityce wobec osób LGBTQ. Miasto zalała tęczowa fala. W Internecie też nie oszczędzają rosyjskiego przywódcy.

Aresztowania w Mińsku, ostracyzm wobec Petersburga…

…i protesty przeciw rosyjskiej ustawie zabraniającej „homoseksualnej propagandy”

Akcja Amnesty International w sprawie Rosji

W Rosji niedługo próba wprowadzenia ustawy zakazującej „promocję homoseksualizmu” w całym kraju. AI nawołuje do protestów. Rosyjski premier bagatelizuje sprawę.

„Bogurodzico, przegoń Putina!”

Rosja to stan umysłu. Ciasnego, zacofanego i okrutnego wobec „niepokornych”. Wczorajszy dzień okazał się dniem hańby. Wyrok na Pussy Riot, sądowy zakaz parad równości w Moskwie na sto lat oraz „historyczne pojednanie” prawosławia z polskim katolicyzmem wymierzone w wolność jednostki sprawiły, że Rosja w XXI cofnęła się do średniowiecza. Trudno to zrozumieć, jeszcze trudniej znieść. Dlatego uważam, że powinno nas stać na gest solidarności z Rosjanami i Rosjankami! Załóżmy kolorowe kominiarki!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa