Trójmiejski Festiwal Tęczowych Rodzin

Rezerwujcie czas w połowie października – warsztaty, debaty, projekcje filmowe, czytanie bajek…

Ważny projekt PAN: badanie tęczowych rodzin

„Rodziny z wyboru w Polsce” to tytuł badania rodzin nieheteroseksualnych, prowadzonego przez Instytut Psychologii PAN pod kierownictwem dr Joanny Mizielińskiej.

Geje i lesbijki w rodzinie

Rodzice osób homoseksualnych nie tylko muszą pogodzić się z faktem, że ich dziecko jest inne i dokonuje innych wyborów niż oni sami (co jest elementem rozwoju relacji rodzinnych niezależnie od orientacji dziecka); muszą też nauczyć się myśleć o sobie właśnie jako o matce czy ojcu geja lub lesbijki, poddać refleksji swój system wartości, uporać się z emocjami, które pociąga za sobą utrata dotychczasowej wizji własnej i dziecka przyszłości, czy wreszcie stawić czoła własnemu coming-outowi.

Główny nurt – postaci LGBT cz. 1

Najciekawsi nieheteroseksualni bohaterowie w mangach i anime – tych, gdzie znajdziemy niebanalne fabuły, dobrze skonstruowane, wiarygodne pod względem psychologicznym postaci oraz szokujący, nagły zwrot akcji…

Wspaniała kampania o rodzicach i dla rodziców

Od 1 marca rusza wspaniała kampania przygotowana przez KPH – „Rodzice, odważcie się mówić”. Indywidualne historie rodziców, ale przede wszystkim ogromny ładunek wsparcia i pozytywnej energii.

Rodzic potęgą jest i basta

Mają synów gejów albo córki lesbijki. Od pół roku uczestniczą w warsztatach Akademii Zaangażowanego Rodzica założonej przez Kampanię Przeciw Homofobii

Mam dwie matki

Carla powiedziała, że jutro będzie najszczęśliwszy dzień w jej życiu. W moim także. Powiedziałam, że nasze mamy na pewno też tak powiedzą, kiedy nikt nie będzie słyszał. Mówią, że już wystarczy tego ukrywania się. Ludzie muszą się w końcu przyzwyczaić.

Księżna przemytniczką!

Norweska księżna wywołała skandalik na skalę międzynarodową – została przemytniczką dzieci pary swoich przyjaciół. Kontrowersyjna członkini rodziny królewskiej przeprowadziła tajną operację.

Zakończył się Festiwal Tęczowych Rodzin

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia br w Bielsku-Białej odbył się „Festiwal Tęczowych Rodzin”. To czwarta edycja, która została zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, tym razem, po raz pierwszy a miejmy nadzieję, że nie ostatni, na południu Polski. Homiki.pl patronowały temu wydarzeniu, a przedstawiciel portalu brał w nim udział.

Konferencja nt. przestępstw z nienawiści

Wczoraj w Sejmie odbyła się konferencja na temat przestępstw z nienawiści motywowanych homofobią. Gośćmi honorowymi byli rodzice Matthew Sheparda, pojawiły się również matki polskich osób LGBTQ, które od niedawna działają przy KPH.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa