Anna Grodzka poprowadzi Gay Pride Parade w Dublinie

Po raz pierwszy w 30 letniej historii Parady prestiżowy tytuł Grand Marshall (Wielkiego Marszałka) otrzymała osoba niebędąca Irlandczykiem. Organizatorzy poinformowali, że ten wybór był podyktowany dużymi zasługami polskiej posłanki na rzecz osób LGBT.

Inne parady

W ostatni weekend „gay prides” przemaszerowały nie tylko przez Warszawę, ale także przez Rzym i Zagrzeb. Tymczasem u nas zatrzymano podejrzanych o pobicie po Paradzie Roberta Biedronia.

Upalnie, radośnie, bez przeszkód

Koszmarne opóźnienie, kręta trasa, ale też wielkie wsparcie od Kongresu Kobiet i najmniejsza jak dotąd aktywność przeciwników – Paradę zaliczamy na plus!

Parada Równości 2013 już jutro!

W sobotę 15 czerwca o godz. 15 spod Sejmu wyruszy kolejna największa w Polsce tęczowa manifestacja. Jak zwykle – i zabawa, i postulaty polityczne. Tegoroczne hasło to „Różnorodni równoprawni”.

Parada Równości 2013

Organizatorzy podają pierwsze informacje na temat warszawskiej Parady Równości 2013. Jest też konkurs na hasło – można wygrać nagrody.

Parada Równości spokojnie przeszła przez Wrocław

Sobota we Wrocławiu upłynęła pod znakiem demonstracji. W tym sennym politycznie mieście w jednym czasie odbyły się trzy manifestacje: Parada Równości, Marsz Wolnych Konopi oraz – o czym pisaliśmy już na naszych łamach – marsz kominiarek NOP-u.

Europa obchodziła CSD

W ten weekend ulicami wielu miast Europy (i całego świata) przeszły marsze i parady z okazji Christopher Street Day

Podsumowanie Queerowego Maja i Parady Równości

Organizatorzy dwóch największych polskich masowych imprez LGBTQ podsumowują tegoroczne wydarzenia

Konkursowe zdjęcia z Parady Równości

Konkurs został rozstrzygnięty – jury zupełnie nieobiektywnie wybrało trzy zdjęcia najlepiej jego zdaniem odzwierciedlające klimat tegorocznej Parady Równości.

Parada była znakomita!

Świetna Parada, choć (zgodnie z ostatnią tendencją) niezbyt liczna (ok. 2-3 tys. osób), bardzo kolorowo, dużo dzieci i zwierzaków, bardzo dużo policji, do zobaczenia za rok!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa