Strzały w stopę i strzały w dziesiątkę…

czyli podsumowanie ostatnich dwóch lat na polskim rynku mangowym. Płonne nadzieje, niespodziewane sukcesy i zapowiedzi na najbliższe miesiące.

Główny nurt – postaci LGBT cz. 3

Przygarść homoerotyzmu i sporo rewolucji w postrzeganiu ról płciowych – czyli jak mangi uczą bawiąc.

Główny nurt – postaci LGBT cz. 2

Kolejne postaci LGBT w mangach i anime – od przeciętnych (jak na te gatunki) po wykraczające poza wszelkie granice (szczególnie rozsądku i prawdopodobieństwa)

Główny nurt – postaci LGBT cz. 1

Najciekawsi nieheteroseksualni bohaterowie w mangach i anime – tych, gdzie znajdziemy niebanalne fabuły, dobrze skonstruowane, wiarygodne pod względem psychologicznym postaci oraz szokujący, nagły zwrot akcji…

Kto nie lubi yaoi

Mangi yaoi spotykają się z krytyką ze strony różnych środowisk. Dlaczego część japońskiego środowiska LGBT jest im przeciwna? I jakie prawo przyjęto na terenie jurysdykcji Tokio? Oogrom seksizmu i homofobii w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Biała Lilia

Przypadkowy czytelnik po przeczytaniu zdania wstępnego tej recenzji może odnieść wrażenie, iż będzie miał do czynienia z opowieściami lesbijskimi a’la „Słowo na L”. Otóż nie. Przede wszystkim większość spośród dziewięciu zamieszczonych opowiadań należy do szeroko pojmowanej fantastyki: mamy tu i fantasy, i magiczny realizm, i science fiction, przy zaledwie dwóch opowiadaniach typowo obyczajowych.

Wampiry i czarodziejki, czyli nowości na polskim rynku mangi

Po dłuższym okresie posuchy nastąpił w ciągu ostatnich kilku miesięcy prawdziwy wysyp polskich wydań tytułów mangowych. Pojawiło się też kilka wartych uwagi publiczności LGBT.

Manga, manga, manga!

Nastał nowy rok, śniegu za oknem brak, a zarazem temperatury i wilgotność nie zachęcają do wyjścia na dwór, w telewizji to samo, co zwykle… Może więc czas nadrobić zaległości w czytaniu?

Podniebne rydwany i mistyka, czyli niezwykły serial science fiction

Liczące 26 odcinków anime Simoun powstało w 2006 roku. Jest to jedna z najbardziej niecodziennych produkcji w historii japońskiej animacji – opowiada o wojnie w fantastycznym świecie, jednak skupiając się nie na spektakularnych walkach, których w serialu (poza pierwszym odcinkiem) po prostu nie ma, lecz na psychice młodych pilotek.

Zapraszamy na kolejną wyprawę w fascynujący świat japońskiej animacji.

Tęczowa opera mydlana, czyli i Gombrowicz by się uśmiał (2)

Pod wieloma względami, pominąwszy nawet stężenie wątków LGBT czy wzbudzające sprzeciw czytelników z danego kraju przedstawienie niektórych postaci, komiks bez wątpienia jest kontrowersyjny.

Zapraszamy do gawędy o przedziwnym dla Europejczyka komiksie o… państwach. Nie zawsze heteroseksualnych!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa