Wiara i tęcza na antenie TVN

Bycie osobą homoseksualną można połączyć z wiarą, te dwie sfery współgrają ze sobą. Nie pozwoliłam wypchnąć się z Kościoła – mówiła w programie Dzień dobry TVN 4 września Agnieszka Wiciak, jedna z założycielek grupy polskich chrześcijan LGBT „Wiara i tęcza”.

Piątek w piątek poświątecznie o Kościele

Święta, święta i po świętach. Choinka rozebrana, resztki z wigilijnego stołu zjedzone, a prezenty cieszą oko. Chciałoby się pożyć w świątecznej sielance przynajmniej do Sylwestra i być może dałoby się to osiągnąć (urlop!), dobry nastrój psuje jednak wspomnienie świątecznych homilii w co ważniejszych polskich kościołach.

Kościół o atakach na rodzinę

Ataki na wartości chrześcijańskie, tradycyjny model rodziny i rolę kobiet, a także podpisana niedawno przez Polskę konwencja o zwalczaniu przemocy to główne tematy pojawiające się w kazaniach najważniejszych polskich hierarchów.

Homofob arcybiskupem San Francisco

Watykan powierzył biskupowi Salvatore Cordileone kierowanie liczącą pół miliona dusz archidiecezją San Francisco. Biskup należy do najtwardszego konserwatywnego betonu wśród duchownych w USA. Dał się wielokrotnie poznać jako homofob, przeciwnik aborcji, obrońca katolickiego małżeństwa.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa