Anna Laszuk – jaka była?

Wspomnienia o Annie Laszuk – jedno z daleka, jedno z bliska. I tekścik, który napisała kiedyś dla nas, dla HomoWarszawy

Odwiedziliśmy grób dr Sadowskiej

Popołudnie było piękne, ale zimne, więc trochę ruchu dobrze nam zrobiło…

Zofia Sadowska. Polski Oscar Wilde? Spacer zaduszkowy

Zofia Sadowska odkrywana jest powoli przez badaczy i badaczki historii osób LGBT. Zapraszamy na kolejny spacer zaduszny – zobaczycie też na własne oczy, jak dziś wygląda nagrobek tej bardzo symbolicznej postaci…

Drugi spacer okołozaduszkowy (fotorelacja)

Drugi spacer okołozaduszkowy, organizowany przez Abiekta i Homiki, okazał się spacerem z niespodzianką…

(na zdjęciu grób Krzysztofa Junga, rzeźba Barbary Falender)

Rewolucja dopiero się rozkręca…

Tekst pt. „Co słychać w Polsce?” został napisany specjalnie dla odbiorców anglojęzycznego wydania „HomoWarszawy”. Jego celem było ukazanie aktualnego stanu polskiej polityki i społeczeństwa, głównie pod kątem spojrzenia osób LGBTQ. Jak wiadomo, tego typu podsumowania są bardzo subiektywne, ale i trudne – z uwagi na odbiorcę, który niewiele wie o tym, co się dzieje w kraju nad Wisłą.

Kolejny spacer po HomoWarszawie okazał się sukcesem

Impreza odbyła się w piątek 16 lipca o godz. 14, czyli w największy ukrop. Tym bardziej byliśmy zdziwieni zaskakująco dużym zainteresowaniem, głównie gości zagranicznych. Zobaczcie zdjęcia ze spaceru.

Broadway cruising walkway (from 1975)/ Broadway, pikieta (od 1975 do dziś)

Anglojęzyczne wydanie „HomoWarszawy” – „QueerWarsaw” już „za chwilę” ukaże się na rynku księgarskim. Z tej okazji zapraszamy do polskiej i angielskiej wersji fragmentu o jednej z najsłynniejszych polskich pikiet.

I tak narzeka pikietowa, że pięć złotych od każdego wchodzącego nie wyrówna jej strat. Żeby pedałów chociaż przegonić; ale dla nich ubikacja rzecz święta. Wchodzą i wchodzą co chwilę. Jeden to przez cały wieczór pięćdziesiąt razy właził – naliczyła, a może i więcej – z relacji Mariusza Szczygła.

Listopadowa HomoWarszawa: rocznica akcji Hiacynt

Listopad dla wielu kojarzy się z mrocznymi przeżyciami w przeszłości. Druga połowa lat osiemdziesiątych – w Warszawie i w całej Polsce – wiążą się z koszmarem akcji Hiacynt. Do dziś represjonowani przez milicję nie spotkali się z przeprosinami i zadośćuczynieniem.
O akcji Hiacynt pisaliśmy w przewodniku kulturalno-historycznym HomoWarszawa

Homiczo na Powązkach, czyli sprzątamy groby

W przeddzień weekendu Wszystkich Świętych, pod pretekstem kolejnego spotkania wokół HomoWarszawy, grupa LGBTQ i przyjaciół wybrała się na warszawski Cmentarz Powązkowski.

HomoWarszawa zaprasza na Powązki!

Serdecznie zapraszamy 30 października o godzinie 17 pod główną bramę Cmentarza Powązkowskiego (od strony ulicy Powązkowskiej). Tym razem idziemy nie tylko zwiedzić miejsca pochówku naszych, homoWarszawskich bohaterów i bohaterek. Na spacer przynosimy ze sobą sprzęt czyszczący – szczotki, rękawiczki, worki na śmieci – uporządkujemy miejsca spoczynku ważnych da nas osób. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą zniczy, kwiatów i innych elementów, którymi możemy upiększyć nagrobki przed Zaduszkami.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa