My Słowianie

Zobaczyłem 24-letniego uczestnika ukraińskiego programu X-Factor poniżanego i torturowanego przez rosyjską grupę skinheadów Okupuj Pedofilię. Aleksander Bohun został zwabiony przez stronę społecznościową, złapany, torturowany i poniżony.

Homofobia szkodzi…

… Tobie i osobom w Twoim otoczeniu. Nowa i nowatorska kampania społeczna.

Szybciej, wyżej, mocniej. Bez przeszkód.

W 2014 r. w Rosji odbędzie się olimpiada – a konkretnie XXII zimowe igrzyska olimpijskie. Decyzję taką Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął w 2007 r. Rosja będzie gospodarzem (gospodynią?) olimpiady po raz pierwszy.

„Zakaz propagandy” także w Mołdawii

Mołdawia przyjęła przepisy uderzająco podobne do rosyjskich, ukraińskich i litewskich.

Homofobiczny podręcznik zacznie znikać z rynku

Podręcznik „Wędrując ku dorosłości” (wychowanie do życia w rodzinie) utracił dopuszczenie do użytku – na wniosek wydawnictwa.

Nigeria przyjęła kolejne homofobiczne prawo

Zapowiadane już od dawna przepisy, przewidujące okrutne kary za jakiekolwiek działania związane z homoseksualnością, zostały przyjęte w Nigerii

Dziś IDAHO. Trochę nowości.

17 maja – Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią (oraz transfobią i bifobią). Jak co roku ILGA przygotowała mapę sytuacji osób LGBTQ w Europie, dziś również premiera niezwykłego badania prowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych. Mamy też doniesienia medialne o kolejnej wersji projektu ustawy o…

Zbrodnia z nienawiści w Rosji

W Rosji nasilają się homofobiczne nastroje spowodowane działaniami polityków. Mimo to działacze walczą o obecność w przestrzeni publicznej.

Agresja kiboli przeciw Annie Grodzkiej

Kibole zaatakowali uczestników II Forum Kobiet Pomorza – jedną z przyczyn ataku była obecność zaproszonej Anny Grodzkiej.

Polowanie na złote gwiazdy

Golden stars to kobiety, które od najmłodszych lat wiedziały o swojej stuprocentowo homoseksualnej tożsamości. Dzięki temu nie musiały wpasowywać się w heteroseksualne role, przechodząc przez chybione związki z mężczyznami. O dziwo grupa ta spotyka się w internecie z atakami lesbijek, których droga do odkrycia swej prawdziwej tożsamości była bardziej kręta.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa