Europejskie Badanie LGBT

Wszystkie media LGBTQ w całej Europie zachęcają do udziału w niezwykle ważnym badaniu na temat naszej społeczności. My również prosimy – weźcie w nim udział!

Ankieta i wywiad

Zaproszenie do wypełnienia ankiety o seksualności kobiet i wzięcia udziału w badaniu socjologicznym

Czego chcemy? Analiza porównawcza

Wprowadzenie ustaw o związkach partnerskich pod obrady Sejmu już za chwilę. Warto więc rzucić okiem na to, jakie mamy wizje jej kształtu. W ciągu ostatnich 3 lat przeprowadzono trzy większe badania, w których zapytano respondentów o to, jakiej chcą ustawy.

Osoby niepełnosprawne LGBT – poszukiwane

Wciąż brakuje książek, artykułów, informacji o osobach niepełnosprawnych LGBT. Geje i lesbijki w naszym kraju są nadal mało widoczni, a niepełnosprawni są zupełnie spychani na margines.

Niewidoczne (dla) społeczności

Lesbijki stanowią część społeczności nie tylko w stosunkowo dobrze już zbadanych pod tym kątem miastach, lecz także na wsi. W miastach znajdują / znajdujemy swoje przestrzenie spotkań, wsparcia i współdziałania. A jak wygląda sytuacja lesbijek, które żyją na wsi i w mniejszych miastach?

Administracja państwowa pomoże w walce z dyskryminacją

Powstał raport dotyczący przypadków dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w Polsce. Zaproponowano też powołanie wspólnej grupy roboczej, która zajmie się przeciwdziałaniem dyskryminacji osób LGB.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa