O portalu

 

Portal Homiki.pl powstał w 2004 r. W 2008 r. został przekształcony w czasopismo internetowe (nr ISSN: 1689 – 7595), wydawane przez Stowarzyszenie Otwarte Forum. Portal ma charakter niekomercyjny. Koszty rezerwacji domeny i utrzymania serwera ponosi Stowarzyszenie Otwarte Forum. Osoby współpracujące z portalem pracują na zasadzie wolontariatu. Redakcja nie czerpie zysków finansowych z działalności portalu.

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność finansowo, wszelkie potrzebne informacje znajdziesz w dziale Redakcja.

 ***

Od początku swojego istnienia portal Homiki.pl zajmował się tematami z dziedziny kultury, historii, społeczeństwa i polityki, zawsze w perspektywie osób LGBTQ. Nasz cel jest dwojaki: z jednej strony obejmuje edukację większości społeczeństwa polskiego w zakresie spraw społeczności LGBTQ, budowanie jej wizerunku zgodnego z rzeczywistością, walka ze szkodliwymi stereotypami i homo- oraz transfobią. Z drugiej strony jest to działalność skierowana do samej społeczności LGBTQ – informacyjna, edukacyjna, budująca więzi w ramach tej społeczności, propagująca wiedzę o nas samych, o naszej historii i różnorodności. Chcemy wspierać w procesie wychodzenia z szafy, pokazywać naszą różnorodność, popularyzować wiedzę o naszej historii, propagować inicjatywy kulturalne, mówić o prawnych, społecznych i politycznych aspektach naszego funkcjonowania w heteroseksualnym społeczeństwie.

Zapraszamy do lektury, komentowania. Tych, którzy chcą pomóc nam się rozwijać, tak aby portal był jak najlepszy, zachęcamy do współpracy.

 

* * *

A tak obchodziliśmy urodziny:

Dziewiąte

Ósme (niespodziankowo)

Siódme

Szóste

Piąte (w sumie dwukrotnie)

Trzecie

Wcześniej chyba baliśmy się świętować, by nie zapeszyć… 😉

 

Homiki.pl na FB

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa