LIMERYKI „NAGRANE”

Gudzowaty na swej taśmie
Wyszedł cokolwiek przaśnie.
Bez jego władzy i wiedzy
W domu siedzą szpiedzy!
A to Polska właśnie…

Felieton pozytywistyczny


W związku z poznańskim Marszem Równości mówiono głównie o pomniku Czerwca
'56, jakby jego zbezczeszczenie było oczywiste! Mikrofony usłyszały wypowiedzi obu stron, kamery obejrzały krótkie urywki, prezenterzy
przeczytali pod nosem tekst z telepromptera… i na tym koniec! Zostaliśmy zepchnięci za margines debaty publicznej. Gorzej – na margines braku debaty.

Zemsta krytyka. Reinterpretacja


W Paryżu zawrzało. Cenzor Najjaśniejszego, diuk de Marcohski wyzwał na pojedynek i zabił na oczach artystycznej socjety wicehrabię de Libereé, wielkiego powieściopisarza. Poszło o splamiony honor markizy de Bouginska, którego diuk bronił.

Tramwaj zwany Polską

Polaku, decyzja o Twoim wakacyjnym wyjeździe na Zachód okazała się nieprzemyślaną. Powroty nie są słodkie, są gorzkie, wracałeś z niesmakiem. Nie spodziewałeś się, że złudzenia pryskają tak szybko.

Ludzie na krawędzi

Usiadło sześciu facetów przy stole „Kawy na ławę” (TVN24) w którymś z warszawskich biurowców z pięknym widokiem na Warszawę. I co zrobili? Pokłócili się. Puściły nerwy przebrzydłym politykom. Dawno nie widziałem takiego braku kultury i odarcia ze złudzeń. Najważniejsi ludzie w kraju… obscena. Chwytam za pilota z szybkością światła.

Diagnoza: Impossible

Nie sposób przejmować się wypowiedziami maniaków, gdy wszyscy staliśmy się psychologami. Program „Loża prasowa” (TVN24) zaczyna przypominać konsylium lekarskie: Jarosław – psychoza natręctw, Lech – autyzm, Andrzej – rozdwojenie osobowości, Roman – mania wielkości, Donald – depresja…

Wiary cukierniczej obrońcy

Szliśmy miastem i nas tchnęło. W oknach po lewo i po prawo – baby! I to nie byle jakie, tylko stare, wielkie baby świeżo po ondulacji! Wiosnę wyczuły i okna myły, lecz wcześniej popędziły do fryzjera, żeby się dobrze prezentować na tle słońca odbitego w tysiącu czystych szyb.

Jesteśmy najtwardsi

Pewna homicza organizacja rozkładała także ulotki propagujące tolerancję wobec homoseksualistów i stosowanie prezerwatyw. Przy sformułowaniu „lizanie odbytu pod warunkiem, że w jego okolicach nie ma krwawień” wezwano prokuraturę.

Felieton pozytywnie homoseksualny

Miłość! szaleństwo we dwoje na łące wśród traw! Zakochanie! radość wspólnych pobudek w kwiecistej pościeli! Namiętność! czerwone wino, owoce i dobre nawilżenie! Dziś żądamy od rządu Kazimierza Marcinkiewicza świętego spokoju!

Epopeja komiczna (Malwa Polska nr 4)

Idzie ku lepszemu, a ród nasz piastowski rozkwita. Ziemia polska porodzi zaraz dziewicami i kwieciem! Jesteśmy pełni optymizmu, bo wiele się zmienia u zarania naszej IV Rzeczpospolitej. Na lepsze, oczywiście. Wszelkie przykłady cudowności będziemy skrupulatnie odnotowywać począwszy od tego felietonu. Na odrodzoną ojczyznę spojrzymy okiem wergiliańskim, pełnym miłości.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa