Bawimy się w gejów

Ktoś inny na sali też tak idealnie tańczy. Prześliczna zgrabna cioteczka, włoski zrobione na biało, obcisły podkoszulek, look prosto z Marais… O-o? Tańczymy do siebie, razem, że aż iskrzy, uśmiechy, wzajemny zachwyt i bliskość. W końcu wymieniamy adresy.

WIGILIA PO PARYSKU

Bo Adaś chciał Wigilii. Najwspanialszej, takiej jak w domu. Z tradycjami. Reszcie było wszystko jedno. Leopardom tylko jedzenie ważne. Ja wspomnienia z obowiązkowych rodzinnych świąt mam raczej smutne. Zorganizował nas. Choinkę kupił (małą, z plastiku). Świece kupuję ja.

Z kim by tu

Zaiskrzyło
Po pracowitym dniu w Paris za wcześnie jeszcze do domu. No to na piwko do les. Tam zmienili barmana. Ostatnio mi piwo podawał taki napakowany, że i w Coxie by przeszedł z tymi tatuażami. (…) No to staję w progu, rzucam okiem i od razu widzę ją. Przy barze w rogu pod ścianą. Ta gruba butch. O rany! Gada z inną, ale na mnie patrzymy. Wszystko jasne. Zamawiam piwo.

Eschatologia ukwiału

Ludzie robią rzeczy, z których ja korzystam: domy, wodociągi, samochody.
Boją się zmian. Boją się śmierci i nie myślą o niej.
Biorą siebie na serio: ich szczęścia i tragedie i codzienność.
Żyją od narodzin do śmierci i nie wiedzą co dalej.

A mi się wśród ludzi NUDZI!
Czyli coś tu we mnie nie gra.

Spowiedz. Pamięci proboszcza w Rosny

(Mannemu)


Mały kościół i uboga parafia : większość Portugalczyków, trochę Murzynów. 70-letni proboszcz ma do pomocy tylko jednego, czarnego jak heban księdza z Kamerunu. Zalatany, cały dzień na nogach a nawet samochodu nie ma. Ale za to jego Msza jest prawdziwa. Tam transsubstancjacja zachodzi naprawdę.

Ganiałam po Marais

Z Hernandezem rozminęliśmy się. Ja się kwadransik spóźniłam, on knajpy nie znalazł… No, może jutro. Dziś ganiałam sama. Barman u les, w Scandaleuses, ostrzygł się. Całkiem milo teraz wygląda. Widać że passive, i to kółko w nosie jak u pokornego cielęcia, ale ząbki ma śliczne i dziś się uśmiechał.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa