Gej najlepszym przyjacielem homo. LGBT w polskim kinie 2008

A więc tak: lesbijek w polskim kinie nie ma niezmiennie (jeśli nie liczyć krótkiej, telewizyjnej „Arii Diva” Agnieszki Smoczyńskiej), gejów natomiast jest wciąż mniej niż księży (prawdziwych, fałszywych, byłych, aktualnych…), którzy mnożą się na ekranie w zastraszającym tempie (a to dopiero początek epidemii!). Ale i oni liczebnie ustępują miejsca homofobicznym wyzwiskom i dowcipom, jakie pojawiają w co drugim polskim filmie.

Siostry naszych braci są naszymi siostrami

-Chciałabym mieć z wami dziecko – rzuciłam wzruszona.
Paweł parsknął śmiechem.
-Jedno? – zapytał Michał – Czy z każdym z osobna?
-Nie wiem – prawie że chlipałam – Jak się trafi.

…a my się kochamy jak trzy aniołki

Szykuje się kolejny skandal. 15 kwietnia nakładem wydawnictwa Sic! ukaże się powieść Bartosza Żurawieckiego „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota”. Nie będzie to grzeczna opowiastka o wyemancypowanych gejach i lesbijkach w Polsce a kontrowersyjna, pełna mocnych fragmentów książka o dylematach trójki zakochanych w sobie młodych ludzi. Powieść ukaże się w połowie kwietnia ale już krążą o niej plotki. Dziś po raz pierwszy jej fragmenty poddane zostaną osądowi Czytelników. Książkę objął swoim patronatem portal homiki.pl.

O prawo do kiczu

Jakiś czas temu Lech Poznań coś tam zdobył. Nie wiem dokładnie co, bowiem football mam w głębokim poważaniu. Ściślej rzecz ujmując, powtórzę za felietonem Umberta Eco: „Nie czuję niechęci do piłki nożnej. Czuję niechęć do ludzi zakochanych w piłce”. Fan kopaniny przeważnie „nie rozumie, dlaczego ty nie jesteś kibicem (…), nie jest w stanie pojąć, że kogoś może to nie obchodzić (…), nie uświadamia sobie odmienności, różnorodności i nieporównywalności możliwych światów”.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa