Homiki jedzą zdrowo

Oprócz odpowiednich kosmetyków i zabiegów kosmetycznych dobranych do naszego rodzaju skóry, należy pamiętać również o tym, że dieta, czyli to co spożywamy, ma duży wpływ na stan naszego zdrowia, samopoczucia, jak i wygląd naszej skóry. Spróbujmy sobie krótko przybliżyć wybrane zagadnienia z całego działu dietetyki.

Witaminy

Witaminy są niezbędnymi składnikami odżywczymi i pokarmowymi organizmów. Ze względu na to, że nasz organizm codziennie zużywa ich duże ilości, musimy dostarczać je wraz z pokarmem. Witaminy dostarczamy również poprzez kosmetyki.

Kosmetyki z Morza Martwego


Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się kosmetyki produkowane
na substancjach pozyskiwanych pozyskiwanych Morza Martwego. Produkty te
są znane i cenione na całym świecie, teraz również i w Polsce.
Przeprowadzone na całym świecie, niezależne od siebie, badania chemiczne
i kliniczne ukazały pielęgnacyjne i lecznicze właściwości błota, soli i wody z Morza Martwego.

Skóra męska a kobieca

Skóra mężczyzny, niezależnie od tego, jakie są wypowiedzi na ten temat, jest inna od skóry kobiecej, choć według niektórych źródeł nie odbiega zbytnio od niej. Trzeba jednak podkreślić te sprawy, które nas rozróżniają.
Po pierwsze chciałbym podkreślić, że dużą rolę w tej różnicy odgrywa hormon testosteron, gdyż jest on najważniejszym czynnikiem hormonalnym w organizmie. Ma on wpływ między innymi na bardziej rozwinięty układ włosowy u mężczyzn i większą zawartość gruczołów łojowych w skórze.

Pielęgnacja skóry w zależności od jej rodzaju

Każdy rodzaj skóry wymaga innego sposobu pielęgnacji, dla każdego rodzaju potrzebne są nieco inne zabiegi pielęgnacyjne i inne kosmetyki. Golenie, balsam do ciała, kremy… – Prezentujemy kolejny tekst Mikołaja o męskiej kosmetyce.

Choroby męskiej skóry

Skóra jest organem, który spełnia wiele funkcji w organizmie człowieka. Pomimo mechanizmów obronnych, jakie skóra posiada, również i ona jest zagrożona chorobami. Choroby skórne mogą być uwarunkowane genetycznie, mogą wynikać z osłabienia organizmu, a także osłabienia samej skóry. Duży wpływ na rozwój chorób skórnych mają uszkodzenia mechaniczne.

Mężczyzna jak malowanie

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, używają kosmetyków i w związku z tym zapotrzebowanie na męskie środki kosmetyczne rośnie z roku na rok. W wysoko cywilizowanych krajach świata widok mężczyzny w gabinecie kosmetycznym lub sklepie kosmetycznym jest rzeczą normalną. Również w naszym kraju powoli staje się to normą. Panowie na Zachodzie mają pełny wybór potrzebnych im kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. W Polsce również są już dostępne różnorodne środki kosmetyczne i pielęgnacyjne dla mężczyzn.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa