Tajemnice warszatatu wróżki

„Drzwi chaty babci Weatherwax otworzyły się same. Jarge Tkacz zawahał się. Oczywiście, jest przecież czarownicą. Ludzie uprzedzali go, że takie rzeczy się zdarzają. Nie lubił tego. Ale nie lubił też swojego krzyża, zwłaszcza kiedy krzyż jego nie lubił. Nie jest łatwo, gdy atakuje człowieka jego własny kręgosłup.

Pod kasztanem

Gałęzie targane wiatrem uginały się ciężko nad głową Marcina. Obserwował taniec liści z zaciekawieniem. Ostatnio rzadko mógł sobie pozwolić na wypoczynek, więc teraz rozciągnięty na skrzypiącym leżaku usiłował cieszyć się chwilą spokoju. Kiedyś obaj bardzo lubili przesiadywać w tym miejscu. Latem często organizowali sobie kolacyjki we dwoje pod starym kasztanowcem. Karol często powtarzał, że takim dwóm prykom jak oni coś się nareszcie po latach należy od życia, choćby to miały być tylko posiłki pod gołym niebem.

Brunet wieczorową porą

Wróżenie to ciężki kawałek chleba. Zajmuję się tym od przeszło trzynastu lat i nadal miewam kryzysy podczas których rzucam karty w kąt i udaję sama prze sobą, że nigdy nie miałam z nimi nic wspólnego. Przepowiadanie przyszłości to wielka odpowiedzialność. Ludzie potrafią nawet po latach pamiętać, co im wróżka wywróżyła i czekać na ziszczenie się przepowiedni.

Jak ci na imię?

Kiedy rodzi się
dziecko chcemy czym prędzej je obdarzyć imieniem. Niektórzy nawet z
wielkim namaszczeniem przeglądają leksykony, almanachy i kalendarze, żeby
ostatecznie mianować chłopca Hildebrantem, a dziewczynkę Różą.

Jestem jak najbardziej zwykłą heteryczką

Właśnie mija rok. Zeszłej zimy, wieczorową porą, po wyjściu kumpla, kiedy mąż z synem zapadli w zasłużony sen, rozpoczęłam swoją pierwszą tak naprawdę, zamierzoną podróż przez sieć. Nie byłam jeszcze wtedy pewna czego szukam, ale wiedziałam, że strasznie to chcę znaleźć.

Porady wróżki

Bywają w życiu chwile, kiedy traci się orientację, nie bardzo wiadomo co dalej, dokąd ruszyć, czego tak naprawdę oczekujemy od życia i dlaczego jest nam źle.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa