Alternatywny znicz olimpijski. Amsterdam.

Wczoraj w Soczi odbyło się oficjalne otwarcie imprezy promocyjnej Władimira “Diva-In-Chief” Putina, eee, chciałem powiedzieć – igrzysk olimpijskich. Zabawę uświetniło wielu celebrytów, w tym Leszek Miller i Wojciech Olejniczak z tzw. polskiej lewicy oraz delegacja holenderska, która przez tutejsze media jest określana mianem „silnej” — premier Mark Rutte, król Willem-Alexander i królowa Maxima.

COC Nederland

Mój partner urodził się w 1960 roku w mieście Venlo na południu Holandii. Mając dwadzieścia kilka lat przeniósł się do Amsterdamu i przeżył szok kulturowy. Jednak Holandia nie zawsze była najbardziej liberalnym miejscem na świecie. Dużą rolę w zmianie tego stanu rzeczy odegrała organizacja COC.

Polska łódź w holenderskiej paradzie

Stanowiliśmy interesujące grono. Marcin próbuje sił w zawodzie modela; ja jestem czeladnikiem kowalskim pokrytym tatuażami i z irokezem na głowie; Benjamin, Holender, tłumacz i aktor, mieszkał w Polsce jeszcze zanim Marcin i ja się urodziliśmy. Łączy nas głównie znajomość języka i orientacja seksualna. Różnimy się gustem, poglądami, doborem literatury i muzyki, stylem ubioru… właściwie wszystkim, może oprócz tego, że przypadkiem każdy z nas ma brodę.

Miłość w czasach Platformy

Od lat myślę i powtarzam to samo: ciągłe próby robienia tego samego i spodziewanie się innych wyników to taktyka szaleńca. Czas na polski OutRage!. Czas pokazać, co to NAPRAWDĘ znaczy, kiedy „znane środowiska homoseksualne” są wściekłe.

Poligamus hippopotamus

Mężczyźni heteroseksualni wcale aż tak się od homoseksualnych nie różnią. Ba, zaryzykuję stwierdzenie, że nie różniliby się wcale, gdyby nie dwa problemiki…

Gej, pedał czy męska lesba?

W moim ulubionym barze średnia wieku wynosi 45 lat Na jednym ekranie oglądać można ostre porno, a na drugim Teletubisie lub Smerfy. Przyjaźnię się z punkami i squattersami, ale moim najlepszym kumplem jest mieszkający piętro wyżej zupełnie normalny gej…

Coś, co przydarza się Innym Ludziom

Przystojny, muskularny, czarnoskóry Amerykanin z olśniewającym uśmiechem i mnóstwem problemów z samym sobą. Po wspólnym wypaleniu jointa i rozmowie o naszych rodzinach – niby różne kontynenty, a jak wiele wspólnego – wylądowaliśmy na mojej kanapie z Janet Jackson w tle.

O zgniliźnie moralnej, sodomii i gomorii, czyli: małżeństwo z dwojgiem dzieci

Z fascynacją przyglądam się temu, co się w ostatnich czasach porobiło z różnymi, zdawałoby się, jasno zdefiniowanymi słowami: konserwatyzm, liberalizm (obyczajowy) oraz feminizm.

Wydaje się, że nic

Z okazji zbliżającej się piątej różnicy mojego wyjazdu z Polski przyjrzałem się łaskawym okiem sytuacji LGTB w kraju-raju i z mieszaniną schadenfreude i uczucia towarzyszącego waleniu głową w kant biurka odkryłem, że kompletnie się ona nie zmieniła.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa