Czar prysł

„Lubiewo: Ciotowski Bicz” to opowieść o przemijaniu, tęsknocie za starymi czasami, a także opowieść o wykluczeniu. Nie jest jednak opatrzona wizją choroby i śmierci – a Patrycja i Lukrecja są tylko zblazowanymi ciotami, których czas dawno przeminął.

Michaśka Teatralna, czyli ”Lubiewo” w Teatrze Nowym

Scena swoim wyglądem przypomina ciucholand. Wszędzie wiszą ubrania: bluzy, spodnie, swetry przeróżnej maści, choć dominują raczej brązy i szarości. Pośród tego przekroju przez ładnych kilkanaście, a może i kilkadziesiąt lat polskiej mody odzieżowej stoi kanapa, na której siedzą gwiazdy dzisiejszego wieczoru: Patrycja i Lukrecja.

W wielkim mieście

Wyobraźmy sobie, że Jan Kowalski zakłada w sieci bloga, na którym publikuje swoją gejowską powieść. Blog zyskuje na popularności, czytelnicy coraz częściej w komentarzach sugerują, że autor powinien swoją twórczość wydać w tradycyjnej formie.

Obcy wśród swoich

Nie było w świecie Cyganów mężczyzny, który dałby radę Walshowi w pojedynku na pięści, a jeśli taki się trafił, to niebawem dostawał manto od potomka pokonanego…

Być jak Toland Polk…

Toland Polk nie jest ideałem, jednak pod wpływem różnych wydarzeń dojrzewa i zaczyna angażować się w walkę o równouprawnienie osób czarnoskórych, choć sam jest przecież biały. Zaangażowanie to też może budzić wiele sprzecznych odczuć – wydaje się być momentami bezmyślne, pozbawione refleksji. A mimo to jego postawa wzrusza.

Trzydziestolatek, który spotkał się z siedemnastolatkiem

Trzydziestoletni Jarle Klepp nie przemilcza żadnych wstydliwych dla niego szczegółów, nie moralizuje, stara się nie oceniać siedemnastolatka, którym kiedyś był. Po prostu traktuje go jak zupełnie inną osobę. Jak starego znajomego, którego kiedyś znał, a z którym nie ma już o czym rozmawiać. A jednak musi.

Marsz Równości świętem miasta

Zapraszamy do lektury relacji z krakowskiego Marszu Równości, który odbył się w sobotę w ramach Queerowego Maja

Drag, ale nie queen

Zjawisko drag w Polsce wciąż nie jest zbyt popularne, często wręcz nieznane i bagatelizowane. Mało tego, ci, którzy coś na temat dragu słyszeli, w większości słyszeli tylko o drag queens. Tymczasem zakres tematyczny tej publikacji został zawężony do zagadnienia drag king.

Polecamy recenzję najnowszej publikacji Konsoli „Przebrani w płeć. Zjawisko DRAG w kulturze”

Pederaści w czasach obalania komuny

Przyznam szczerze, że jestem niezmiernie ciekawa burzy, jaką wywoła to dzieło – bo o tym, że będzie to burza, a nie zwykła mżawka, jestem święcie przekonana.

We Włoszech wszyscy są mężczyznami

To nie była historia kilkuset internowanych – to była historia, którą każdy z nich przeżywał po swojemu, zatem można by rzec, że to było kilkaset różnych historii jedynie naznaczonych tym samym piętnem, które tak bardzo lubimy ubierać we w gruncie rzeczy nic niemówiące statystyki.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa