Amsterdam: pływająca parada

Ponad pół miliona osób oglądało w tym roku niepowtarzalną – bo jedyną na wodzie – Botenparade w Amsterdamie. Na jednej z kolorowych barek burmistrz miasta udzielił ślubu pięciu homoseksualnym parom holendersko-amerykańskim. Entuzjastycznie zostały przyjęte także platformy wojskowych i policjantów, ujawnionych lesbijek i gejów.

Homicze podróże: Sitges

Sitges to jeden z najbardziej popularnych homiczych kurortów w Europie. Znakomicie rozwinięta tzw. gejowska infrastruktura sprawia, że chwilami odnosi się wrażenie przebywania w… homomatrixie.

Dwie dekady później

Za swój literacki coming out uważam tomik wierszy „Jesień z Audenem”, wydany w 1992 r. Ale to odczucie raczej subiektywne. Poezja bowiem już dawno stała się niszowym gatunkiem literackim, mało kto po nią sięga, a poeci funkcjonują w bardzo wąskim kręgu czytelniczym. Nic zatem dziwnego, że „Jesień…” przeszła właściwie bez echa. W tym kontekście można więc traktować „Zatokę Ostów” jako książkę otwarcia.

Rozmowa z Tadeuszem Olszewskim, krytykiem literackim, poetą, dziennikarzem, autorem wydanej nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik powieści „Zatoka Ostów”.

Homicze podróże: Mykonos

Kilkanaście lat temu wyspę Mykonos odwiedzało tak wielu homików z całego świata, że uchodziła za pierwszy gejowski kurort w Europie. Obecnie na to miano zasługuje również kilka innych miejscowości, szczególnie w Hiszpanii. Popularność ma swoje minusy – Mykonos stał się najdroższym miejscem w całej Grecji.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa