Od dziesięciu lat w Internecie!

Aż trudno w to uwierzyć, ale dzisiaj mija 10 lat od powstania naszego portalu! Była to fascynująca dekada, pełna niezwykłych wydarzeń, pasjonujących polemik, a przede wszystkim nieustannej walki o naszą równość w Polsce.

Policja bardziej przyjazna?

Światełkiem w tunelu można nazwać publikację, którą niebawem będzie mógł przeczytać każdy policjant w Polsce.

Żądamy równości małżeńskiej!

Akcja Miłość Nie Wyklucza ogłasza nowe hasło i nowy kierunek swoich działań politycznych. Skoro nie możemy mieć związków – walczmy o równość małżeńską!

Niemcy „ulepszają” życie osobom interseksualnym

W Niemczech wejdzie w życie nowe prawo, które ma poprawić sytuację osób interseksualnych. Dlaczego więc jest krytykowane przez interseksualną społeczność?

List do […]

Nie było odpowiedzi na pokojowe apele i prośby obywateli, by rozwiązać problem radykalizacji i bezkarności skrajnej nacjonalistycznej prawicy. Nierzadko wmawiano autorom takich apeli, że obecność w przestrzeni publicznej ludzi siejących nienawiść jest wyrazem konstytucyjnej wolności słowa czy gwarancją wielości opinii w dyskusji publicznej.

Parada Równości 2013 już jutro!

W sobotę 15 czerwca o godz. 15 spod Sejmu wyruszy kolejna największa w Polsce tęczowa manifestacja. Jak zwykle – i zabawa, i postulaty polityczne. Tegoroczne hasło to „Różnorodni równoprawni”.

O Polkę niepodległą

Jeśli kiedykolwiek na łamach Homiki.pl narzekaliśmy na złą pogodę i zimno w dniu Manify, to odwołujemy wszystko, co tylko zostało opublikowane. Dziś było naprawdę „wyjątkowo” – Manifa szła w śniegu i mrozie.

Dziewięć lat z Wami

Świętujemy kolejne urodziny i niemal rok w nowej odsłonie. I zapraszamy Was do współpracy!

Sytuacja społeczna osób LGBT

Dostępna od jakiegoś czasu publikacja „Sytuacja społeczna osób LGBT. Raport za lata 2010 i 2011” to cenne źródło informacji – obraz zmian, jakie zaszły w sytuacji naszej społeczności przez ostatnie pięć lat, a także pionierskie badanie osób transpłciowych.

Chodzi o to, by kobiety nie musiały się lękać

Co Jeanette Winterson, słynna pisarka poświęcająca w swoich książkach dużo miejsca tematyce nieheteroseksualności, sądzi o szczęściu, Bogu i swoim pisarstwie?

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa