Lwów, Lviv, Lvov…

Na szesnastego maja zaplanowana jest pierwsza duża demonstracja LGBT we Lwowie. Z tej okazji zapraszamy na wywiad z Andriejem Leszczyszynem, liderem zarejestrowanej we Lwowie 18 kwietnia organizacji TOTAL oraz z Lucyną Dąbrowską, reżyserką, założycielką nieformalnej grupy Gender Lviv.

Kraków dla wolności – kultura dla tolerancji

Zapraszamy na fotoreportaż z Marszu Tolerancji 2008 w Krakowie!

Warszawska Manifa 2008 – Za zdrowie pań! – fotoreportaż

Zapraszamy na fotorelację z Warszawskiej Manify 2008!

Galeria: Mei


Mei ma napady, które owocują twórczą nadprodukcją do tego stopnia, że czasami brakuje kartonów na których maluje.

Pryzmat


O tym jak zrobić coś z niczego, czyli słów kilka o lgbt'owskim festiwalu filmowym. Po co i komu to potrzebne? Zapraszamy na rozmowę z Małgorzatą Głowanią i Jackiem Gałkowskim – twórcami festiwalu Pryzmat.

warszawska fiesta – fotoreportaż

Kraków pomaszerował


Kraków pomaszerował tak jak mógł: otoczony kordonami policji uzbrojonej po zęby i w obecności agresywnie nastawionych wszechpolaków. Był to marsz tolerancji w polskim (szczególnie krakowskim) wydaniu.

Zaułki tożsamości

I już wtedy wiedziałam, że coś jest we mnie inne, że tak naprawdę czymś za czym jestem w stanie pofrunąć, zostawić wszystko i zmienić się dla tego czegoś była bliżej niedookreślona kobiecość, jakiś jej archetyp we mnie, kompletnie wtedy nie do scharakteryzowania.

Global Village w Warszawie


Że niby przyjdzie jakiś starszy pan o lasce upewnić się, że lesbijka nie ma wąsów oraz przekonać się jak wygląda przedstawiciel mniejszości religijnej w kraju nad Wisłą?

FESTIWAL PRYZMAT – echo dnia trzeciego – 12.11.2006

Trzeci i ostatni dzień festiwalu filmów lgbt PRYZMAT zaoferował 3 krótkometrażowe filmy o tematyce lesbijskiej oraz dokument poświęcony osobom transseksualnym. (…)

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa