Lech Kaczyński. Wspomnienie

Nie jest łatwo napisać o tym, co wydarzyło się 10 kwietnia. W zeszłym tygodniu wspominaliśmy Izabelę Jarugę-Nowacką, postać niezwykle ważną, będącą wielkim wsparciem dla organizacji pozarządowych zajmujących się prawami osób nieheteroseksualnych. Teraz, po królewskim pogrzebie, przyszedł czas na Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski.

1% – it’s so queer!

Jeszcze tylko do końca miesiąca rozliczamy się z podatków. Jak zwykle wczesną wiosną w przestrzeni publicznej zadomawia się On, słynny, wszechobecny… jeden procent.

Red.nacz. homików.pl tym razem krytycznie!

Uniwersytet Śląski otworzył się na spotkanie z żywym przykładem lesbijek…

Czy dwie kobiety wychowujące dzieci lub dwaj mężczyźni całujący się na ulicy będą wkrótce tak samo „naturalni” jak kobiety na uczelniach czy przy urnach wyborczych?

Niesamowity weekend!

W sobotę zapraszamy na spotkanie z autorami HomoWarszawy (18.00, siedziba Lambdy Warszawa, ul. Żurawia 24a lok 4) – prowadzi Joanna Ostrowska z Krytyki Politycznej!
W niedzielę Dzień Wyjścia z Szafy! Zajrzyj koniecznie na comingout.blox.pl !

Zaproszenie do HomoWarszawy!

Stało się! Długo zapowiadana HomoWarszawa już w tych dniach trafi na Wasze półki – i nie tylko! Mamy nadzieję, że zachęci wszystkich do odrobiny ruchu w piękne jesienne dni – warto wybrać się na spacer po Warszawie tropami LGBTQ.

Czas podsumować Paradę Równości

Warszawskie Dni Równości i Parada za nami. Jak pisaliśmy, tegoroczny przemarsz był inny, niż dotychczasowe nie tylko za sprawą pogody. Oprócz parady festiwalowej, zabawowej i nieco skomercjalizowanej znalazła się przestrzeń na mocny akcent polityczny. To wielka zmiana. Bez rozwiązania naszych postulatów warto wzmacniać „polityczną nogę” Parady – trzeba to robić!

Z komentarzem do Parady czekaliśmy kilka dni dla ostudzenia nastroju. Czy jest to jednak możliwe w czasach, gdy jedna z gazet straszy nas kozą?

Latający Cyrk Paula C.

Co robi Paul Cameron jako gość studentów warszawskiego uniwersytetu – UKSW?

Obiady czwartkowe – kryzys w zdrowiu gejowskim i co z niego na razie wynika

W czwartek 16 kwietnia 2009 r. miało miejsce spotkanie dotyczące niepokojącej liczby dodatnich wyników testów w kierunku HIV wśród mężczyzn utrzymujących kontakty seksualne z mężczyznami. W spotkaniu – niespodziewanie – udział wzięła minister Elżbieta Radziszewska. Także inne aspekty tego spotkanie warte są, naszym zdaniem, odnotowania.

Książka od Misiów

Czy komukolwiek misie kojarzą się z czytaniem? Co więcej – nie tylko z czytaniem – z dobrymi książkami! Uchylamy rąbka tajemnicy misiowej lektury…

Koniec epoki Biedronia. Szef KPH odchodzi

Robert Biedroń ogłosił na swoim blogu, że z końcem lutego przestanie być prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. Osiem lat prezesowania KPH to szmat czasu i doświadczeń. To przyjaźnie do końca życia, wydarzenia, których nigdy nie zapomnę. To także zaniedbane życie prywatne, które czas nadrobić. Chciałbym się zająć nowymi wyzwaniami, nowymi pomysłami, których tony odłożyłem na potem – pisze.
Z tej okazji homiki.pl zapraszają na wywiad z odchodzącym prezesem KPH.
Jakie były jego początki?
Co robił jako działacz lewicowy?
Skąd się wzięła KPH?
Dlaczego Kampania procesuje się z jednym z gejowskich serwisów?

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa