Cios w plecy?

Postawa lesbijek i gejów wobec pani Szyszkowskiej dowiodła tego, o czym pisałem już wcześniej. Że środowisko osób homoseksualnych, w głównej mierze związane z organizacjami, jest nietwórcze, a często nawet nihilistyczne.

Racjonalizm w homoseksualizmie

Ludzie twierdzą, że jestem zboczony i chory, a więc powinienem się leczyć. W każdym razie nie rzucać się w oczy, żeby nie gorszyć ich dzieci. Czołowe organizacje gejowskie zgodnie temu zaprzeczają, wskazując mi wroga – nietolerancyjne społeczeństwo. Inni radzą, żeby zachować zdrowy rozsądek, nie ulegać opinii ogółu i zarazem nie ufać tym wszystkim z obu stron, którzy za wszelką cenę dążą do konfrontacji. Czy możliwy jest racjonalizm w postawie polskich homoseksualistów?

Michał Witkowski. Kronikarz czy ideolog?

Kilka krótkich słów komentarza, które kieruję zarówno do gości portalu, jak i dla uwagi dotychczasowych recenzentów, chciałbym poświęcić zbiorowi opowiadań prozatorskich Michała Witkowskiego, który ukazał się w bieżącym roku nakładem wydawnictwa Ha’art pod zbiorowym tytułem „Lubiewo”. Książka ta przedstawiana jest powszechnie jako pierwsza polska powieść gejowska, wytyczająca nowe literackie szlaki dla odważnych kontynuatorów. Oczywiście nie obywa się również bez dorabiania jej dyżurnej w takich wypadkach, emancypacyjnej ideologii głoszonej przez aktywnych luminarzy gejowskiego środowiska wyzwolonego.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa