Kleine Princessa – Gejdar fragment

Dwudziestego piątego lutego. Ostrawa. Dom Polski. Impreza. O Boże, to była impreza! Urodziny taty – drugiego marca. Scena. Wrocław, Wrocław, Wrocław. Tydzień później bal w Ostrawie, w domu kultury. Urodziny Tomka. Trzydziestego marca – moje urodziny. Dziewiętnastego kwietnia Ostrawa. Niedziela po Ostrawie – Ocean Niespokojny, Teatr Rozrywki. Dwudziesty siódmy – Wrocław. W maju: Kraków, Wrocław, Spodek. Jedenastego czerwca – Simply Red. Potem Opole. Potem Budapeszt i Bratysława. Znowu Ostrawa. A potem październik i weekendy już były przeplatane. Sobota – makroekonomia, ósma rano. Dziesiąta – matematyka. Potem impreza…

Bańki mydlane Eytana Foxa

Czy w kraju z silnym kultem machismo można nakręcić film o problemie seksualnej tożsamości w armii? Można. I do tego z sukcesem. Zrobił to osiemnaście lat temu Eytan Fox, świeżo upieczony, trzydziestoletni wówczas, absolwent Szkoły Filmowej w Tel Awiwie, który, jak każdy Izraelczyk, odbył wcześniej służbę wojskową.

Kim są 'My'?


I tu pojawia się pierwsze pytanie: w imieniu kogo? Kto dał organizacjom gejowsko-lesbijskim prawo do wypowiadania się w imieniu wszystkich? Odpowiedź jest dość prosta. Nikt. Dosadniej rzecz ujmując takie organizacje powinny się wypowiadać w swoim imieniu, bo liderzy i liderki tychże nie reprezentują nikogo, poza członkami i członkiniami stowarzyszeń, którymi kierują.

W Jerozolimie coraz goręcej

W Izraelu, w związku ze zbliżającą się World Pride 2006, jest coraz goręcej i to dosłownie. Setki ultraortodoksyjnych Żydów wyszły na ulicę, podpalając kosze na śmieci i protestując przeciw paradzie gejowskiej w Jerozolimie. Uliczne protesty przeradzają się w regularne starcia z policją. Ultraortodoksi nie tylko palą kubły na śmieci, ale także opony i samochody.

12 lat więzienia za atak na uczestników Gay Pride

Ortodoksyjny Żyd, który zeszłego lata zaatakował nożem i ranił trzech uczestników Gay Pride w Jerozolimie, został we środę skazany przez sąd w Izraelu na 12 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa.

Dlaczego nie zagłosuję na Szyszkowską?

Fantastyczne poparcie, jakiego profesor Szyszkowska udzieliła osobom homoseksualnym w Polsce nie jest, moim zdaniem, wystarczającym powodem oddania głosu na kandydata w wyborach prezydenckich, biorąc pod uwagę gigantyczną rozbieżność moich i profesor Szyszkowskiej poglądów.

Przegięte motyle

„Wiecie, wiele osób uważa, że Robert Biedroń ma 'przegięty' głos, dlatego nie powinien występować w mediach”. „Przegięty głos”?! Gdzie my w ogóle jesteśmy? O co chodzi?

Sądowa batalia

Dużo się ostatnio mówi o amerykańskim Sądzie Najwyższym (U.S. Supreme Court), a dokładnie o zmianach, które zachodza w nim obecnie i zajdą naprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości. Jest to temat bardzo gorąco dyskutowany w środowiskach LGBTQ w USA (i nie tylko), bo zmiany personalne w Sadzie Najwyzszym mogą w dużym stopniu zaważyc na sytuacji prawnej gejow i lesbijek w Stanach Zjednoczonych.

Parada w Brukseli

Grupa parlamentarzystów Parlamentu Europejskiego z Intergroup on Gay and Lesbian Rights spotyka się środę 8 czerwca w Strasbourgu, by zająć oficjalne stanowisko w sprawie zakazania Parady Równości w Warszawie.

Hommon sense

W sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej (28.05.2005) ukazał się tekst księdza Oko „Dziesięć argumentów przeciw”. Artykuł ten wywołał ogromną burzę i sprzeciw ludzi przyjaznych gejom i lesbijkom. „Dla mnie to skandal, że Gazeta Wyborcza publikuje takie jawnie homofobicznie texty.” – napisała na liście dyskusyjnej KPH Yga. – „Tam są różne bzdury wypisane (…) niczym nie poparte, że związki jednopłciowe 'przecietnie są mniej udane'. Nie wiem skąd pomysł zamieszczenia tak jawnej propagandy i w dodatku niepopartej niczym. Mnie już ręce opadają” – dodaje Yga. Mike Urbaniak z KPH Kraków postanowił odnieść się do wyssanych z palca zarzutów księdza Oko pisząc ostrą i dosadną polemikę…

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa