My Słowianie

Zobaczyłem 24-letniego uczestnika ukraińskiego programu X-Factor poniżanego i torturowanego przez rosyjską grupę skinheadów Okupuj Pedofilię. Aleksander Bohun został zwabiony przez stronę społecznościową, złapany, torturowany i poniżony.

Czekam na PiS

Jak ja bardzo nie mogę się doczekać wyborów parlamentarnych. Było tak pięknie. W listopadzie 2011 roku czuliśmy prawie, że wygraliśmy wojnę o tolerancję w Polsce.

Keep Calm and Carry On

Tuż przed wybuchem II wojny światowej brytyjski Minister ds. Informacji zarządził stworzenie plakatu, który w wypadku inwazji hitlerowców na Wielką Brytanię pozwoli podtrzymać morale społeczeństwa i przetrwać lata okupacji. Wydrukowano niewielką ilość plakatów Keep Calm and Carry On (zachowaj spokój i rób swoje) z czego zaledwie kilka przetrwało do naszych czasów. Dziś idealnie pasują także do tego, co dzieje się z naszą walką o związki partnerskie w Polsce.

Wszystkie dumne homiki Londynu

Ulicami Londynu przeszła jedna z największych w Europie Gay Pride. Zapraszamy na krótką relację i fotoreportaż.

Trzy opowieści

Na co dzień jesteśmy zajęci swoimi małymi sprawami, toczymy małe batalie i wojenki, przeżywamy swoje coming outy, albo męczymy się we własnym kokonie. Nie zdajemy sobie sprawy, że dookoła nas na całym świecie dokładnie to samo przezywają miliony gejów i lesbijek. Oto trzy smutne opowieści, świeże, bo wzięte ze styczniowej prasy.

Fotoreportaż: Gay Pride London

Wieści z Londynu:
Ta parada musiała się udać! Mieliśmy poparcie rządu i premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna. Nie zabrakło przychylności prawicowego burmistrza Londynu Borisa Johnsona i cichego błogosławieństwa kościoła anglikańskiego…

Parlament Europejski zajmie się petycją KPH (albo nie)

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego uznała za dopuszczalną petycję Kampanii Przeciw Homofobii, w sprawie dyskryminacyjnych praktyk polskich urzędów stanu cywilnego.

Mój drogi Watsonie

czyli Sherlock Holmes i jego tajemnica

Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony

„Te dwie osoby były zaangażowane w nieakceptowalne zachowania, polegające na rozniecaniu nienawiści przeciwko określonym grupom społecznym.”

Prezydent całuje premiera

Sumienie narodu polskiego, skupione dzisiaj na nabożnym rozpamiętywaniu patrona dnia – św. Onezyma męczennika – już od bladego rana było narażone na grzech ciężki.

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa