Tel Awiw – Jeladim Avodim

W kraju, w którym niemal każdy dwudziestolatek posiada na własność karabin M16, w kraju dwóch koszernych restauracji McDonald’s, w jaskrawym kontraście multikulti i aszkenazyjskiej swojskości, 7 czerwca ruszyła parada równości – termin idealny na powitanie królowej Shabbat – relacja naszego wysłannika z Tel Awiwu

Zgrzyt kontrowersyj i rosyjskie akcenty

29 lipca startuje po raz siedemnasty niezależny festiwal Castle Party.

Poza atrakcjami oferowanymi przez większość festiwali muzycznych – beztroską zabawą, szerokim asortymentem używek oraz promocyjną opcją przygodnego seksu – Castle Party to zdecydowanie coś więcej! To przede wszystkim unikalne połączenie wyrazistych fenomenów maratonu sztuki, parady wolności i rodzinnego pikniku.

Jak co roku polecam wypad na CP! I tym razem wystąpią homicze gwiazdy. Zapraszamy do Bolkowa.

Tako rzecze Różowa Pytia

Z końcem roku Frater Xerxess postanowił zaczerpnąć nieco dobra ze skarbnicy mądrości Thoth Tarot i przedstawić mgliście wyniki – cóż nas, czyli ten nienormatywny procent społeczeństwa, czeka w przyszłym roku?
Wróżba dla gejów lesbijek i całej reszty na 2010 rok! Z Panią Joanną ograniczyliśmy się do dwóch zasadniczych pytań – związki partnerskie (co z nimi?), Europride (organizacyjny sukces czy porażka). Zapraszamy!

(R)ewolucja – Genesis Breyer P-Orridge w Polsce

Skromny ten interwju nie pretenduje nawet do ambicji uchwycenia całej historii Genesisia Breyera P-Orridge’a i jego brzemiennej w skutki wieloletniej aktywności na polu socjo-kulturalnym i polityczno-seksualnym.

Pod krzyżem psychicznym siedziałam, płakałam…

Dzień przed wszczepieniem implantów policzków stanąłem przed lustrem. Nie mam żadnych problemów z moją twarzą od jakiś 40 lat. Czymś ryzykuję? Trzeba przezwyciężyć strach przed pożegnaniem ze starą gębą. Strach jest diabłem! strach o przyszłość, strach przed nieznanym, strach to też w końcu broń. Jest jednak coś bardzo wyzwalającego w niszczeniu sentymentu do własnego ciała.

7 listopada w ramach Wrocław Industrial Festival jako główna gwiazda wystąpi szacowny/a Genesis Breyer P-Orridge wraz z zespołem Psychic TV.

Warsaw Boys i inne nienasycenia

Naście lat obecności na CP wykrzywia perspektywę, nie wspominając już o „trzeźwej” ocenie tego przedsięwzięcia. W cichym zamiarze moja klawiatura miała w tym roku spuścić się w „aksjologicznie neutralnym” uniesieniu. Wybaczcie – chyba wyjdzie jak zwykle. Castle Party?! Bękarcie! nie wiem kochać cię czy nienawidzić.

Król jest tylko jeden! Czyli…

Miło nam poinformować, że maszyna losująca, zgodnie z wszelkimi normami i zasadami – Biblii, Koranu, Talmudu i instrukcji obsługi urządzeń HP – wyrzygała dziś dziarsko towarzysza, który w tym roku ubawi się podczas Castle Party za darmochę.

Myślozbrodnia doskonała (UWAGA KONKURS!)

Towarzyszki i Towarzysze! 24 lipca startuje 16. edycja świeckiego święta freaków – Castle Party. Pora zacieśnić więzy przyjaźni z braćmi i siostrami innych narodów kontynentu na plus dobrej imprezie!

konkurs zamknięty!

Wyuczona bezradność i wściekłe hasła

To już czwarta odsłona naszej „akcji”. Przypominamy – zastanawiamy się nad tym, jaki jest stan na dziś homiczych spraw – i co z tym zrobić!
Z dr Dorotą Majką-Rostek z Instytutu Socjologii UWr, autorką pracy „Związki homoseksualne. Studium socjologiczne” o asymilacji, bojówkach i celebrytach rozmawia Xexress.
Zachodni badacze twierdzą, że cały ruch gejowski przeszedł od etapu walki o prawa do etapu wolności konsumpcji. U nas też gej kojarzy się z młodym mężczyzną z klasy średniej, który mieszka w dużym mieście i jest podobny do Sebastiana z „Magdy M.” Problem w tym, że taki klasowy wizerunek geja wiąże się również z wykluczeniem – „a widziałeś kiedyś geja robotnika?”.

Castle Party 2008: letni karnawał za nami!

Castle Party 2008 za nami!

W Bolkowie po raz piętnasty zebrało się towarzystwo, aby posłuchać rewelacyjnej muzyki i dokonać aktu tekstylnego terroryzmu.

Do Bolkowa przyjeżdża się po to by obecnością zaznaczyć swoja odrębność, zamanifestować przywiązanie do hedonizmu i szacunek dla innych. W połączeniu z bardzo dobra muzyką dajemy się tam często ponieść fantazji, a może później na co dzień jesteśmy bardziej otwarci i ciekawscy

Zapraszamy na wywiad i fotoreportaż!

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa