Od dziesięciu lat w Internecie!

Aż trudno w to uwierzyć, ale dzisiaj mija 10 lat od powstania naszego portalu! Była to fascynująca dekada, pełna niezwykłych wydarzeń, pasjonujących polemik, a przede wszystkim nieustannej walki o naszą równość w Polsce.

Próbuję sobie przypomnieć, jaka była Polska w 2004 roku: rządzona przez wszechmocne acz nic-nie-robiące SLD. PiS zaczynał rosnąć w sondażach, obserwowaliśmy nieustanne ataki biskupów na gejów i lesbijki, a to wszystko w kontekście niespotykanego nigdzie w Europie konserwatyzmu naszego społeczeństwa.

Jak widzimy rok 2014? Wszechmocna i nic-nie-robiąca PO, PiS szykujący się do przejęcia władzy, ataki kościoła na sprytnie wyprodukowany nowy straszak dla mas: gender. Mamy też tak samo (jeśli nie bardziej) konserwatywne społeczeństwo.

Oczywiście, nie sposób nie napisać o „naszych” reprezentantach w parlamencie: Annie Grodzkiej i Robercie Biedroniu, wielka księga by nie pomieściła festiwali i wydarzeń LGBTQ, które się odbyły w Polsce, tęczowych książek, które są dostępne w księgarniach, oraz polskich i zagranicznych filmów z homiczymi motywami, które można było obejrzeć. W dekadę cały ruch LGBT zrobił ogromny krok ku równości, a i my mieliśmy w tym nasz skromny udział.

Odkładając wspominki i refleksje na bok, przejdźmy do konkretów.

Uschi Pawlik, nasza wieloletnia redaktorka naczelna, postanowiła ustąpić z tej funkcji. Zarządzanie i opiekę nad portalem przejmują Jerzy Piątek, Piotr Bukowski i Paweł Walczak z Wrocławia.

Dziękujemy Uschi za ogrom pracy, jaki włożyła w Homiki, cieszymy się na dalszą współpracę!

Postanowiliśmy także zmienić formułę portalu. Powiedzmy szczerze: Internet 2014 różni się od sieci, w której zaczynaliśmy naszą przygodę 10 lat temu. Homiki.pl muszą stawić czoła nowym wyzwaniom i znaleźć się w nowej sytuacji: w świecie Internetu komercyjnego, nastawionego głównie na zysk i rządzonego przez wielkie pieniądze. Nie możemy ignorować ogromnego wpływu mediów społecznościowych, które zawojowały serca i komputery milionów użytkowników.

Postanowiliśmy przenieść działy „Wydarzenia” i „Newsy” na nasz profil na Facebooku – miejsce, w którym te informacje mają największy zasięg.

Strona Homiki.pl pozostanie miejscem do publikacji tekstów opiniotwórczych, felietonów i komentarzy, wszystkich tych tekstów, które nie mieszczą się w formule Facebooka. Czy oznacza to, że Homiki.pl zwolnią i będą publikować okazjonalnie? To tylko zależy od obecnych i przyszłych autorów, którym – jak zawsze – udostępniamy nasze łamy.

Homiki.pl to także zbiór ponad pięciu tysięcy tekstów, artykułów i wiadomości nad którymi pracowaliśmy przez minione dziesięć lat. Zapraszamy do przeglądania, komentowania i odkrycia ukrytych perełek.

Na końcu najważniejsze: dziękujemy wszystkim, którzy przez te dziesięć lat przyczynili się do trwania Homików.pl: czytelni(cz)kom, komentującym, autor(k)om, informaty(cz)kom, grafi(cz)kom i wszystkim nam dobrze życzącym. Wiemy, że zostaniecie z nami – a nowych, chętnych, serdecznie zapraszamy do współpracy! Nasz adres się nie zmienił: listy@homiki.pl i czeka na Wasze maile.

Piotr Bukowski

Jerzy Piątek

Paweł Walczak

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa