- homiki.pl - https://homiki.pl -

Futbol Przeciw Homofobii

Klub Sportowy Chrząszczyki zaprasza na I edycję amatorskiego turnieju kobiecej piłki nożnej halowej pod nazwą „Futbol Przeciw Homofobii”, który odbędzie się w sobotę 1 marca 2014 w Warszawie, w hali sportowej OSiR Targówek.
Turniej odbędzie się dzięki wsparciu inicjatywy Football V Homophobia [1] (www.footballvhomophobia.com [2]) w ramach okołomanifowego festiwalu Rewolucje kobiet [3] (www.rewolucjekobiet.blogspot.com [4]).

Kobieca piłka nożna w Polsce rozwija się narastającym tempem: z roku na rok mamy coraz więcej zawodniczek, drużyn, wydarzeń i wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku lat futbol będzie jednym ze sportów najczęściej uprawianych przez kobiety. Jako Chrząszczyki od lat działamy, aby stworzyć przestrzeń dla kobiet w piłce nożnej, aby kobiecy futbol był sportem dla wszystkich i jednocześnie aby futbol stał się narzędziem do zwalczania seksizmu i homofobii w społeczeństwie. Nasz turniej pod hasłem „Futbol przeciw homofobii”, propaguje taki właśnie model piłki nożnej, gdzie każda i każdy może być sobą, niczego nie musi ukrywać, wstydzić się, ani bać, każda i każdy jest akceptowany.

Na turniej zapraszamy wszystkie kobiece drużyny amatorskie: wszystkie, niezależnie od orientacji seksualnej zawodniczek, bo piłka nożna jest dla wszystkich a walka przeciw homofobii też jest sprawą nas wszystkich.
System rozgrywek ustalimy zależnie od ilości zgłoszeń. Na turnieju przewidujemy maksymalnie 9 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe wynosi 200 zł od drużyny. Każda drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodniczek.

Zgłoszenie drużyny przyjmujemy do 16 lutego na adres info@chrzaszczyki.com.pl.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj: http://chrzaszczyki.com.pl/doc/1turniejFvH_zgloszenie.doc [5]
Więcej informacji na temat turnieju w regulaminie: http://chrzaszczyki.com.pl/doc/REGULAMIN_1FvH.pdf [6]

Sobota 1 marca 2014
Hala sportowa OSiR Targówek
Ul. Ossowskiego 25, Warszawa
Start g. 10 (do potwierdzenia)
wstęp na trybuny wolny

Turniej organizowany jest przez KS Chrząszczyki przy wsparciu inicjatywy Football V Homophobia