- homiki.pl - https://homiki.pl -

Miłość Nie Wyklucza zalegalizowana

Miło nam donieść, że akcja Miłość Nie Wyklucza, która kiełkowała i stawiała pierwsze kroki pod opiekuńczymi skrzydłami Stowarzyszenia Otwarte Forum oraz Homików.pl przekształciła się w niezależne, prawnie ukonstytuowane stowarzyszenie. Poniżej pełne oświadczenie MNW:

Po ponad czterech latach nieformalnego działania Akcja Miłość Nie Wyklucza został z dniem dzisiejszym przekształcona w Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Akcja Miłość Nie Wyklucza w 2009 roku rozpoczynała swoje istnienie jako grupa nieformalna. Pierwszym działaniem była kampania społeczna „Miłość Nie Wyklucza” dotycząca promocji idei związków partnerskich. Następnie rzeprowadziliśmy kampanię wizerunkową „W związku z miłością”. Braliśmy udział jako przedstawiciele strony połecznej w tworzeniu projektów ustaw o związkach partnerskich stworzonych przez SLD i Ruch Palikota. Jesteśmy również inicjatorami koalicji Partnerstwo dla Związków zrzeszającej ponad 40 organizacji działających na rzecz wprowadzenia instytucji związków partnerskich. Aktywnie działamy i lobbujemy za wprowadzeniem rozwiązań prawnych dotyczących związków nieformalnych, zwłaszcza dla osób LGBT.

Ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, że Miłość Nie Wyklucza rozpoczyna działania w kierunku wprowadzenia w Polsce pełnej równości małżeńskiej pod hasłem „MAŁŻEŃSTWA DLA WSZYSTKICH / MARRIAGE EQUALITY FOR ALL”. Dzisiaj robimy kolejny krok.

Dziękujemy osobom, które stworzyły Akcję Miłość Nie Wyklucza. Ich pasja zaraziła wiele osób do walki o związki partnerskie, a teraz również o równość małżeńską. Ich zapał i doświadczenie pozwoliły na stworzenie grupy, która od ponad czterech lat jest jednym z najważniejszych głosów nawołujących do prawnego uznania istnienia związków nieformalnych, w tym również związków jednopłciowych. Dziękujemy również członkom Stowarzyszenia Otwarte Forum, które przez cały czas było dla nas organizacją parasolową za opiekę, wsparcie i nieocenioną pomoc w naszych działaniach. Bez Was by się nie udało. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy nowy rozdział naszej działalności jako w pełni sformalizowane stowarzyszenie. Jesteśmy przekonani, że ten krok pozwoli nam w lepszy i bardziej efektywny sposób dążyć do wyznaczonego celu.

Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań i włączenia się w działania Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Gratulujemy nowemu stowarzyszeniu na naszej scenie, trzymamy kciuki i życzymy wiele wytrwałości i zapału w łamaniu polskich lodów.