Żądamy równości małżeńskiej!

 

Podczas niedawnej debaty „Dlaczego nie małżeństwa? Sąd nad homofobią” zorganizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii i Gazetę Wyborczą w siedzibie Agora S.A 11 października miał miejsce debiut nowego hasła Akcji Miłość Nie Wyklucza oraz nowej strategii. Nowe hasło brzmi:

„MAŁŻEŃSTWA DLA WSZYSTKICH/MARRIAGE EQUALITY FOR ALL”

Tym wydarzeniem Akcja Miłość Nie Wyklucza, która od 2009 roku działa na rzecz wprowadzenia w Polsce instytucji związków partnerskich, rozpoczyna nowy rozdział swojej działalności.

Od teraz działania naszej akcji skupione będą na wprowadzeniu w Polsce pełnej równości małżeńskiej rozumianej jako zrównanie związków jednopłciowych i różnopłciowych w dostępie do instytucji małżeństwa i objęcie tych związków całym zakresem praw i obowiązków jakie wiążą się z instytucją małżeństwa.

Poniżej treść oświadczenia zamieszczonego na blogu akcji.

„Dajmy im palec, a będą chcieli całej ręki”. Wiele razy słyszeliśmy te słowa  z ust przedstawiciel tej lub innej partii rządzącej w odniesieniu do prawnego usankcjonowania związków partnerskich? A co nam proponuje obecna partia rządząca? Ochłap nazywany „umową o wspólnym pożyciu”, który boją się złożyć w Sejmie z obawy przed negatywną reakcją najbardziej zainteresowanych.

Nie oszukujmy się. Obecny układ polityczny nie zapewni nam związków partnerskich w takiej formie, która dałaby osobom chcącym je zawrzeć wystarczający poziom bezpieczeństwa i poczucie godności.

W Europie i na świecie odchodzi się od walki o związki partnerskie na rzecz walki o pełną równość małżeńską. Pora na zmianę taktyki. Pora na walkę o pełną równość i o godność. Jeśli sami jej nie wywalczymy nikt nam jej nie da.

Dlatego Miłość Nie Wyklucza rozpoczyna nowy rozdział działalności. Od dziś będziemy walczyć o pełną równość małżeńską, w tym także o prawo do adopcji.

Tak! Chcemy całej ręki!!!

Chcemy równości małżeńskiej bo należy nam się jako obywatelom Polski. To już nie jest kwestia dobrej woli polityków, tylko praw człowieka, traktowania wszystkich obywateli na równi i zagwarantowania im pełni praw.

Z nowym hasłem „MAŁŻEŃSTWA DLA WSZYSTKICH/ MARRIAGE EQUALITY FOR ALL” na już tradycyjnie różowym banerze ruszamy na długą i ciężką drogę do pełnej równości małżeńskiej.
Naszym celem jest taka zmiana prawa by każdy obywatel mógł zawrzeć związek małżeński niezależnie od jego orientacji psychoseksualnej.

Liczymy na wasze wsparcie i pomoc w tej walce. Tylko wspólnie możemy przekonać posłów i posłanki, że równość małżeńska to konieczność, abyśmy wszyscy byli równoprawnymi obywatelami.

1 komentarz do: Żądamy równości małżeńskiej!

  • Ale związki partnerskie to nie tylko homoseksualne, są też k+m sam jestem w takim związku i związek partnerki bardzo by mi odpowiadał. Mamy dziecko ale nie jesteśmy po ślubie, a związek partnerski rozwiązywał by parę spraw.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa