- homiki.pl - https://homiki.pl -

Ogłoszenia Towarzyskie, „Relaks i Kolekcjoner Polski”, 1987, nr 7 (190)

Ogłoszenia Towarzyskie, „Relaks i Kolekcjoner Polski”, 1987, nr 7 (190), s. 26-27.

 

„Relaks i Kolekcjoner Polski” ukazywał się jako comiesięczny dodatek do „Kuriera Polskiego”, a jednocześnie był jednym z nielicznych przed 1989 r. pism publikujących anonse gejów i lesbijek.

Miały one charakter mniej lub bardziej zakamuflowany, choć w większości przypadków treść nie pozostawiała wątpliwości co do preferencji ogłoszeniodawcy.

Aby zamieścić ogłoszenie należało udać się do jednego z biur ogłoszeń i reklamy „Kuriera Polskiego”, ewentualnie wysłać tam za pośrednictwem poczty treść ogłoszenia oraz przekaz pieniężny. Zainteresowani ofertą mogli pisać bezpośrednio do ogłoszeniodawcy (o ile podał swój adres do korespondencji) ewentualnie do biura ogłoszeń, podając numer ogłoszenia. Następnie biuro rozsyłało korespondencję do ogłoszeniodawców. W sumie od wysłania tekstu ogłoszenia i jego publikacji do otrzymania pierwszych odpowiedzi mijało z reguły kilka tygodni, a do ewentualnego spotkania dochodziło po dalszej wymianie korespondencji. Nie każdy miał odwagę tak od razu podać swój numer telefonu.

A dziś, cóż, wyrabiamy sobie profil na jednym z portali randkowych i odpowiedź prawie zaraz …

 

Prezentowane czasopismo w zbiorach P. Fijałkowskiego.

 

(kliknij aby powiększyć obrazek)

 

[1]

 

[2]

 

[3]

 

[4]

 

[5]

 

[6]

 

[7]

 

[8]