„Zakaz propagandy” także w Mołdawii

W Mołdawii przyjęto przepisy zakazujące „propagandy” – łudząco podobne do tych obowiązujących już w Rosji (na poziomie federalnym i w kilku regionach), na Ukrainie i na Litwie. Wbrew praktyce stosowanej w tym kraju politycy odpowiedzialni za ich uchwalenie zadbali, by nie zostały one poddane pod konsultacje publiczne, tak więc bez większego zainteresowania mediów czy społeczeństwa obywatelskiego weszły w życie w połowie lipca.

Mołdawski kodeks wykroczeń zakazuje obecnie „rozpowszechniania informacji publicznych […] mających na celu propagowanie prostytucji, pedofilii, pornografii lub jakichkolwiek stosunków innych niż związane z małżeństwem lub rodziną„.

Komentując ten fakt członkowie Grupy ds. LGBT w Parlamencie Europejskim zwrócili uwagę, że rząd mołdawski uchylił niedawno tego rodzaju przepisy obowiązujące na poziomie regionalnym i wyrazili nadzieję, że postąpi tak również w tym przypadku, dążąc do przestrzegania europejskiej Karty Praw Podstawowych.

 

[sass, źródło: lgbt-ep.eu]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa