„Leczenie” homoseksualności nie jest wyłudzaniem

Prokuratura w Radomiu umorzyła śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy wpłacanych organizacji Pomoc 2002 przez osoby chcące „wyleczyć się” z homoseksualności.

O radomskiej organizacji Pomoc 2000 pisaliśmy już na naszych łamach w reportażu (przedruk z czasopisma Replika) Heterycy z odczuciami homo:

Jakub Lendzion był bohaterem reportażu o „leczeniu” homoseksualizmu wyemitowanego w programie Tomasza Sekielskiego „Po prostu” (TVP, 22.01.2013). Z kamerą ukrytą w guziku bluzy albo w zegarku, niczym James Bond, uczestniczył w zajęciach stowarzyszenia Pomoc 2002 działającego w Radomiu już od ponad 10 lat. Widzowie mogli się dowiedzieć, że terapia Pawła, guru grupy polega m.in. na głaskaniu i przytulaniu młodych mężczyzn. Na koniec programu pojawiła się informacja, że 18 stycznia br. Urząd Miasta Radomia skierował wniosek do prokuratury w sprawie działalności Pomoc 2002.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu badała, czy nie doszło do wyłudzenia pieniędzy przez organizację i jej przedstawiciela Mirosława Ch., zwanego „Pawłem” – pomoc w „wyleczeniu” z homoseksualności oferowano po wniesieniu wpisowego w wysokości 200 PLN. Po przesłuchaniu świadków prokuratura uznała, że dochodzenie zostanie umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego. Pokrzywdzeni otrzymali już odpisy postanowienia i nikt go nie zaskarżył.

Osobnym wątkiem w sprawie miało być molestowanie seksualne przez Mirosława Ch., jednak do prokuratury nie zgłosił się nikt, kto czułyby się molestowany. Uznano więc, że zarzut się nie potwierdził.

Wydarzenie to jest smutne z dwóch powodów. Po pierwsze, w świetle aktualnego stanu wiedzy naukowej Mirosław Ch. obiecywał osiągnięcie tego, co niemożliwe – i brał za to pieniądze. Na zdrowy rozum trudno uznać to za cokolwiek innego niż wyłudzanie. Po drugie, brak chętnych do zgłoszenia molestowania wpisuje się w ogólny trend traktowania spraw o molestowanie jako wstydliwych, bez szans na udowodnienie, obciążających ofiary, a przez to niechętnie podejmowanych. Robi się z tego błędne koło utrudniające podejmowanie kolejnym osobom decyzji o zgłaszaniu takich przypadków.

[źródło: wyborcza.pl]

5 komentarzy„Leczenie” homoseksualności nie jest wyłudzaniem

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa