Książę Harry – obrońca gejów (a przynajmniej jednego)

Książę Harry, foto: Wikipedia

Książę Harry, foto: Wikipedia

Niesforne dziecię brytyjskiej rodziny królewskiej – książę Harry – uratowało skórę homoseksualnemu żołnierzowi, a żołnierz ten opisał tę wzruszającą historię w swojej autobiografii.

Chodzi o kaprala Jamesa Whartona, który wydał niedawno książkę Out in the Army. Opisał w niej pewien incydent – nękany przez kolegów z innego pułku, którzy gonili go grożąc, że „spuszczą mu łomot”. Przerażony i przekonany, że żołnierze go zabiją, zwrócił się o pomoc do księcia Harry’ego, który był wówczas dowódcą czołgu.

Książę – obiekt westchnień tysięcy gejów i heteroseksualistek – znany jest ze swoich postępowych poglądów. Media cytowały szeroko jego wypowiedź, że „mógłby spróbować z facetem, gdyby zmienił zdanie co do kobiet”; chwalone jest również wsparcie, jakiego udzielił kampanii walki z HIV.

Jak opisuje Wharton, książę Harry był bardzo zaskoczony całą sytuacją i natychmiast odpowiedział, że zajmie się tą sprawa i rozwiąże ją raz a porządnie, po czym bez wahania podszedł do napastników. Po powrocie powiedział tylko, że sprawa jest załatwiona.

James Wharton – pierwszy otwarcie homoseksualny żołnierz w Armii Jej Królewskiej Mości, który pojawił się na okładce magazynu Soldier – napisał w swojej autobiografii, że jego zdaniem książę ocalił mu skórę reagując w taki sposób na zachowanie napastników.

Może jeszcze jeździ na białym koniu?

[sass, źródło: PinkNews]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa