Bydgoskie Dni Różnorodności już w ten weekend

Zapraszamy serdecznie na wydarzenia pod naszym patronatem:

Jak co roku, spotkajmy się podczas Bydgoskich Dniach Różnorodności, aby rozmawiać, dyskutować i poznawać świat osób LGBTQ (Lesbijek, Gejów, Osób Bi- oraz Transpłciowych i Queer). Stowarzyszenie „Lambda Bydgoszcz” zaprasza już na piątą edycję Bydgoskich Dni Różnorodności, czyli jedynej nad Brdą imprezy poświęconej przeciwdziałaniu homofobii i wszelkim przejawom dyskryminacji.

Weekend z różnorodnością rozpoczynamy już w piątkowe popołudnie – wykładem doktora Jacka Kochanowskiego, który jak sam twierdzi, opowie o seksie. Wykład jest oczywiście otwarty dla wszystkich chętnych. Sam prelegent zaprasza do Bydgoszczy w ten oto sposób:

Sobota to tradycyjnie czas, w którym wychodzimy na miasto i pokazujemy, że osoby LGBTQ żyją też w Bydgoszczy. W tym roku zmieniła się nieco formuła naszej obecności w przestrzeni publicznej – zamiast zwyczajnego przemarszu, rozstawimy się z transparentami i zaklejonymi ustami na Starym Rynku. Dlaczego zakleimy usta? Na znak protestu przeciwko milczeniu większości społeczeństwa wobec przejawów homofobii, na które narażone są geje, lesbijki czy osoby bi- i transpłciowe.

W samo południe w księgarni „Ówczesnej” odbędzie się „Żywa Biblioteka”. Każdy chętny może przyjść i zupełnie jak w prawdziwej bibliotece wypożyczyć książkę. Tym razem jednak książka będzie całkiem żywa i chętnie odpowie na trudne pytania. Żywa Biblioteka to atrakcyjny sposób na to by skonfrontować swoje uprzedzenia i poglądy na temat grup zagrożonych dyskryminacją. W tym roku do udziału zaprosiliśmy m.in. niepijącego alkoholika geja,  wegetarianina czy drag queen.

Po południu zapraszamy do Teatru Polskiego, gdzie podczas panelu dyskusyjnego porozmawiamy o coming outach, czyli ujawnianiu swojej orientacji seksualnej. Każda osoba LGBT prędzej czy później staje przed decyzją o dokonaniu takiego „wyjścia z szafy”. Czy w dzisiejszych czasach coming out nadal jest trudny? Co właściwie dają nam wyjścia z szafy, te prywatne jak i te publiczne? Nad tym będziemy się zastanawiać wspólnie z naszymi gośćmi – Robertem Biedroniem, posłem Ruchu Palikota i pierwszym ujawnionym gejem w polskim parlamencie oraz Radkiem Szumełdą – działaczem PO, który jako pierwszy w partii ujawnił swoją orientację seksualną.

Sobotni wieczór zakończy impreza w klubie Red Art podczas której wystąpi bydgoska drag queen – Britney Bitch.

Bydgoskie Dni Różnorodności 2013 zakończą się w niedzielne popołudnie. O godz. 16 w Cafe Kino pokażemy wstrząsający i poruszający film „Dom Chłopców”.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie „Lambda Bydgoszcz” to grupa ludzi, którzy z różnych przyczyn postanowili pozytywnie wpływać na mentalność bydgoszczan. Irytują nas nietolerancja, dyskryminacja, uprzedzenia, mowa nienawiści, szczególnie ta z którą spotykają się osoby bi- i homoseksualne. Oprócz walki ze stereotypami czy przeciwdziałaniu dyskryminacji, również profilaktyka HIV/AIDS jest jednym z naszych statutowych celów.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa