„Spoko, ja też!” – wiralowa kampania internetowa

Kampania Przeciw Homofobii we współpracy z MTV Polska przygotowała internetową kampanię społeczną o młodzieży szkolnej – i dla niej. Kampania miała premierę 17 maja, czyli w IDAHO, kiedy to przedstawiono pierwszy jej film:

 

 

Kolejne filmy mają pojawić się co kilka dni na Youtube, fanpejdżu KPH oraz na stronie MTV. Wczoraj można już było zobaczyć drugi:

 

Jaki ma być przekaz kampanii? Celem akcji „Spoko, ja też!” jest więc wsparcie młodych osób LGB i pokazanie im, że w swoich trudnych doświadczeniach nie są osamotnieni. Pragniemy również przekazać nieheteroseksualnym nastolatkom, że ich orientacja nie jest powodem do wstydu, a przede wszystkim – że nie usprawiedliwia nierównego traktowania.

Kampania ma postać krótkich filmów, w których bohaterowie i bohaterki – zwykła młodzież – otwarcie i szczerze opowiadają o własnych doświadczeniach. Ich wypowiedzi obejmują różnorodne zagadnienia – homofobię w szkole relacje z rodzicami, rówieśnikami, odkrywanie siebie, coming out, ich marzenia i codzienne trudności. Ponieważ nie są osobami publicznymi, o których czyta się w gazetach czy ogląda w TV, każdej młodej lesbijce, gejowi czy osobie biseksualnej łatwiej się z nimi utożsamić.

 

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa