Wałęsa zniknie z San Francisco

Po ostatnich efektownych występach były prezydent RP stracił wiele na popularności. Niewątpliwie zyskał jakichś zwolenników, bo homofobia w Polsce i na świece ma się całkiem nieźle, ale opinia publiczna, media oraz politycy i polityczki, szczególnie za granicą, wyrażają bezbrzeżne zdumienie i oburzenie. Cóż, Nagrody Nobla pewnie mu nikt nie odbierze, ale kilka symbolicznych gestów strącenia z piedestału na pewno będzie miało miejsce.

Jeden z nich nastąpi prawdopodobnie w San Francisco, amerykańskiej mekce osób nieheteroseksualnych. Lech Wałęsa miał tam od lat 80-tych ulicę swojego imienia. Po homofobicznym wybryku słynnego Polaka dwoje członków rady miasta San Francisco – David Campos i Jane Kim – chce przemianowania tej ulicy, argumentując, że w ich mieście nie należy honorować homofoba. Proponują, by przywrócić dawną nazwę Ivy Street lub nadać ulicy imię Toma Waddella – sportowca i twórcy tęczowej olimpiady Gay Games. Procedura będzie długotrwała, ale ma szansę powodzenia.

Tymczasem Czytelniczka przypomniała, że jeszcze kilka lat temu Wałęsa czule witał w Polsce Eltona Johna

 

 

 

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa