Chrześcijanie LGBT apelują do hierarchów kościelnych o szacunek

Wspólnota chrześcijan LGBT Wiara i Tęcza wystosowała do biskupów polskiego kościoła katolickiego apel o szacunek wobec osób LGBT w debacie publicznej. W swoim liście wysłanym dwa dni temu autorzy podkreślają, że ich głęboki sprzeciw budzą argumenty i sformułowania wykorzystywane przez kościół katolicki w szczególności w toczącej się obecnie dyskusji o związkach partnerskich. Zwracają uwagę na to, jak niszczący wpływ tego rodzaju wypowiedzi mają na osoby LGBT, w szczególności osoby młode, i podają przy tym dane statystyczne zawarte w raporcie „Sytuacja społeczna osób LGBT„.

Piszą: Trzy procent obywateli, w tym także chrześcijan katolików, skazuje się na krzyż nałożony przez teologów i duszpasterzy, których poglądy mają silny wpływ na wiele zachowań i opinii całego społeczeństwa. […] Pary jednopłciowe żyjące wiernie i w miłości najczęściej nie ujawniają się, gdyż słyszą że tak jest lepiej – aby się nie „obnosić” i nie „gorszyć” tej „jedynie prawidłowo” stworzonej większości. Pytamy – skąd młodzież homoseksualna ma czerpać akceptację i dobre wzorce dla swojego pełnego i prawidłowego rozwoju? W naszej grupie są pięknie żyjące pary i rodziny, wiele osób jest głęboko wierzących. Dzięki wsparciu wyjątkowych duszpasterzy i osób z grupy wiele/ wielu z nas odzyskało poczucie własnej wartości i miłości Boga.

List zakończony został wezwaniem do otwartości i dialogu, tym wyrazistszym, że przekazane wcześniej apele pozostały bez odpowiedzi.

Z treścią listu można zapoznać się TU.

 

[sass, źródło: wiara-tecza.pl, gazeta.pl]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa