Anna Grodzka wicemarszałkinią Sejmu?

Z prawdziwą dumą patrzymy na karierę polityczną Anny Grodzkiej. Po tym, jak kilka dni temu Ruch Palikota wycofał w atmosferze skandalu polityczno-finansowego poparcie dla Wandy Nowickiej, która z jego ramienia była wicemarszałkinią Sejmu, wczoraj oficjalnie potwierdzono, że klub zarekomenduje na to stanowisko Annę Grodzką.

Prawica zapowiedziała już swój sprzeciw wobec tej kandydatury, nie atakując jej jednak – zapewne z ostrożności po ostatnich burzach wywołanych przez panią poseł P. – bezpośrednio z powodu transseksualności, ale podnosząc jej rzekomy brak doświadczenia politycznego i małe zaangażowanie w prace Sejmu. Wypowiadający się w mediach prawicowi politycy nie mają jednak aktualnych informacji – jak podaje portal wysokieobcasy.pl, aktywność Anny Grodzkiej w Sejmie jest taka sama jak każdego przeciętnego posła i posłanki. Wyborcza.pl z kolei przypomina, że jeszcze przed korektą płci Anna Grodzka aktywnie angażowała się w działalność polityczną, była w Socjalistycznym Zrzeszeniu Studentów Polskich, SDRP i SLD.

Szanse na przyjęcie tej kandydatury są wyrównane – przedstawiciele PO traktują ją raczej jako próbę wywołania politycznych kontrowersji przez partię Palikota, jednak przeważają głosy poparcia dla tej kandydatury, chociażby ze względu na niepisaną tradycję sejmową niewtrącania się do kandydatur przedstawianych przez kluby. Inna sprawa, że podczas najbliższych obrad Sejmu będzie również omawiana propozycja zmniejszenia liczby wicemarszałków. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Tymczasem pytana o swoje plany działania jako wicemarszałkini Anna Grodzka powiedziała Gazecie Wyborczej: Praca marszałka Sejmu to przede wszystkim uzgadnianie między partiami politycznymi pracy Sejmu, także prowadzenie obrad […]. Jako posłanka realizuję swoje cele i z dotychczasowej pracy nie będę chciała zrezygnować. Przewodnicząc parlamentarnemu zespołowi zrównoważonego rozwoju społecznego „Społeczeństwo FAIR”, wprowadzam do parlamentu merytoryczną debatę, a w Sejmie tego brakuje.

 

[sass, źródła: PAP, wyborcza.pl, wp.pl, zdjecie: wyborcza.pl]

1 komentarz do: Anna Grodzka wicemarszałkinią Sejmu?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa