- homiki.pl - https://homiki.pl -

Zadziałaj!

[1]Na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP 23-25 stycznia 2013 roku odbędzie się pierwsze czytanie wszystkich trzech projektów ustaw o związkach partnerskich złożonych w 2012 roku.

Będzie to historyczny moment, ponieważ jeszcze nigdy nie udało się doprowadzić do pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich w Sejmie RP.

Co możesz zrobić aby przekonać posłów i posłanki do głosowania na TAK dla projektów?

Oto kilka sprawdzonych sposobów:

1. Możesz napisać do posłów i posłanek z Twojego okręgu wyborczego za pośrednictwem tzw. „pytarki sejmowej” na stronach KPH, gdzie znajduje się gotowy apel do parlamentarzystów

http://www.kph.org.pl/pl/ [2]component/content/article/ [2]716-apel-do-poslow [2]

Wystarczy wybrać posłów i posłanki z listy, wpisać swoje dane i wysłać. Podzielcie się z nami odpowiedziami, jeśli je dostaniecie!

2. Możesz napisać osobiście do wybranych posłów i posłanek ze swojego okręgu wyborczego i własnymi słowami, lub własną historią przekonać ich do głosowania na TAK. Lista maili posłów według okręgów wyborczych jest dostępna tu: http://pl.scribd.com/doc/119944365 [3]  oraz tu http://www.sendspace.pl/ [4]file/ [4]f5e65b30bac07b33b68a996/ [4]lista-poselska [4]

3. Możesz również osobiści odwiedzić posłów i posłanki w siedzibie ich biur poselskich. Adresy biur poselskich są dostępne na stronach sejmowych.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp [5]

Informacje o tym, co jest w projektach ustaw, znajdziecie w filmiku przygotowanym przez Grupę Miłość Nie Wyklucza:

 

Porównanie wszystkich projektów dostępne jest na stronie Partnerstwa Dla Związków
http:// [6]partnerstwodlazwiazkow.pl/ [6]porownanie-ustaw/ [6]

Zachęcamy do odpytywania i rozmów z parlamentarzystami.

 

***

A w przyszłym tygodniu zapraszamy Was na Zimowisko!

Analogicznie jak latem Piknikietę, zimą organizujemy podsejmowe Zimowisko. Na trawniczku pod budynkiem Sejmu będzie różowy baner. Na pewno ucieszy się z jak najliczniejszej asysty! Warto pokazać parlamentarzyst(k)om, jak bardzo zależy nam na merytorycznej dyskusji o projektach ustaw o związkach.

Zapraszamy w dniach 23-25 stycznia w godzinach 10.00-16.00 pod Sejm. Nawet godzina czy dwie Waszej obecności się liczy – tylko ubierzcie się ciepło!