Zakończył się Festiwal Tęczowych Rodzin

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia br w Bielsku-Białej odbył się „Festiwal Tęczowych Rodzin”. To czwarta edycja, która została zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, tym razem, po raz pierwszy a miejmy nadzieję, że nie ostatni, na południu Polski. Homiki.pl patronowały temu wydarzeniu, a przedstawiciel portalu brał w nim udział.

Program czwartej edycji festiwalu był bogaty i ambitny, a zagadnienie jakże aktualne i ważne. Szacunkowe dane mówią, że ponad 50 tysięcy dzieci jest wychowywanych przez rodziców tej samej płci. To tyle, co małe miasto.[1]

Ważną częścią FTR była konferencja naukowa, która prezentowała definicje, historię czy podejście kulturowe i społeczne do rodziny. Omawiano również aspekty prawne oraz antydyskryminacyjne związków homoseksualnych.

Festiwal nie był jedynie skupiony na akademickich rozważaniach. W jego trakcie można było zobaczyć film oraz wziąć udział w warsztatach dla dorosłych (m.in. o tematyce transpłciowej) oraz dla dzieci (malowanie koszulek i toreb płóciennych). W stolicy Bolka i Lolka oraz Reksia nie mogło zabraknąć również bajek, tęczowych bajek. Można było je zobaczyć, poczytać i otrzymać w miłej, kawiarnianej atmosferze.

Oprócz dyskusji naukowych w trakcie samej konferencji, rozmowy na temat związków i rodzin jednopłciowych prowadzono podczas spacerów i zwiedzania miasta, spacerów po okolicy i wycieczek w góry.

[1] „Tęczowe rodziny w Polsce” s. 5

 

 

[mTV]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa