W tę sobotę – marsz we Wrocławiu

Centralnym elementem wrocławskiego Festiwalu Q Alternatywnie (o którym konkretne informacje znajdziecie w naszym dziale Wydarzenia) jest, jak co roku, Wrocławski Marsz Równości. W tym roku, jak i tradycyjnie do tej pory, organizacje skrajnie prawicowe zgłosiły w tym samym czasie własną manifestację. Zachęcamy zatem do przyłączenia się do Marszu, by pokazać nasze wsparcie dla tęczowej kultury i walki o prawa osób LGBTQ.

 

***

Jesteśmy. Przyzwyczajcie się!

W tym roku Marsz Równości przejdzie pod hasłem: JESTEŚMY. PRZYZWYCZAJCIE SIĘ! Chcemy pokazać, że zależy nam na budowaniu wspólnej rzeczywistości. Przestrzeni tęczowej, otwartej, przyjaznej, gdzie swoje miejsce znajduje każda lesbijka, gej, osoba biseksualna, transpłciowa i transgenderowa. Przestrzeni queerowej, w której możemy określać się swoim własnym imieniem.

Mamy prawa, których nikt nie jest w stanie nam odebrać – do bycia sobą i życia na swój sposób. Domagamy się jedynie respektowania tych praw. Do życia widocznymi, nie tylko w barwnym marszu, również na co dzień – nie ukrywania się w szkole, na uczelni, w pracy, na osiedlu, na ulicy. Do wiązania się z tymi, których kochamy lub do pozostawania poza związkiem w tradycyjnym jego rozumieniu. Do szanowania naszej tożsamości i zwracania się do nas według genderu.

Wrocław został Stolicą Kultury 2016 roku. Nie ma kultury bez tolerancji. Nie ma kultury bez włączenia mniejszości. Odmawiamy prawa większości do wyznaczania, co jest kulturą, a co nie, co jest właściwe, co normalne.

Przejdziemy w Marszu Równości, podejmując tematy wykluczenia. Zmusiła nas do tego dyskryminacja w przestrzeni publicznej ze względu na orientację seksualną, płeć, gender, wiek, sprawność fizyczną, rasę, pochodzenie, zamożność. Spychanie w niewidoczność, niechęć otoczenia, przemoc. Nienawiść prawna, elity polityczne blokujące uchwalenie: ustawy o związkach partnerskich, ustawy o uzgodnieniu płci, poprawnych przepisów ustawy antydyskryminacyjnej.

Zapraszamy wszystkich! Przyłączcie się!
Sobota 6 października, początek: godz. 14, Plac Jana Pawła II (pod fontanną)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa