Coming out portorykańskiego boksera

Wczorajszy coming out jest jednym z najbardziej niezwykłych w historii sportu. O swojej nie-heteroseksualnej orientacji sportowcy, a zwłaszcza mężczyźni, mówią zazwyczaj po zakończeniu kariery, lub też pod jej koniec. Tymczasem tutaj mamy do czynienia z coming outem w szczytowym momencie kariery, albowiem Orlando Cruz „El Fenomeno”, portorykański bokser wagi piórkowej, za dwa tygodnie ma stoczyć walkę, która może zaprowadzić go do tytułu mistrza świata.

W oświadczeniu przekazanym Boxingscene.com Cruz powiedział między innymi: Walczę już od 24 lat i chcę rozwijać swoją karierę w zgodzie ze sobą. Chciałbym stać się wzorem dla dzieci, które zastnawiają sie, czy nie zająć się boksem zawodowo. Jestem i zawsze będę dumnym Portorykańczykiem. Jeste i zawsze będę dumnym gejem […]. Chcę, żeby ludzie oceniali mnie jako człowieka, takiego jakim jestem. Jestem zawodowcem i na ringu zawsze daję z siebie wszystko. Chcę, by ludzi nadal zwracali uwagę na moje umiejętności jako boksera, na mój charakter i moją waleczność. Ale chciałbym również, by dzieciaki, które są dręczone przez innych, wiedziały, że w życiu można zostać kim się chce, nawet zawodowym bokserem. Że wszystko jest możliwe, a to, kim się jest i kogo się kocha nie powinno przeszkadzać w osiąganiu życiowych celów.

Podziwiamy odwagę, gratulujemy hartu ducha i trzymamy kciuki, by coming out nie okazał się przeszkodą w walce o sportowe sukcesy w tak „maczystowskiej” dysyplinie jak sport.

 

[sass, źródło: The Guardian, zdjęcie: boxing.pl]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa