Brutalny mord na geju w Turcji

Mieszkaniec jednej ze wschodnich prowincji Turcji zastrzelił swojego siedemnastoletniego syna, ponieważ był homoseksualistą. Został aresztowany przez policję. Sprawę śledzi lokalna grupa działaczy LGBT.

Morderstwo było ostatnim ogniwem łańcucha przemocy, jakiej nastoletni Turek doświadczył ze strony swoich najbliższych krewnych. Z powodu swojej tożsamości, z którą się nie krył, wielokrotnie był poniżany słownie, a także bity. Po ucieczce z domu siedemnastolatek schronił się w domu swojego przyjaciela, skąd siłą uprowadził go wuj. W domu w trakcie kłótni ojciec zastrzelił syna. Chłopak otrzymał czternaście ran postrzałowych. Ojciec jak i wuj zostali zatrzymani przez policję. Czeka ich proces o morderstwo. Sprawę śledzi miejscowa organizacja LGBT.

Ubiegająca się o członkostwo w Unii Europejskiej Turcja ma jeszcze wiele do zrobienia w kwestii praw człowieka. Bruksela domaga się od Ankary m.in. zdecydowanej walki z przejawami homo- oraz transfobii, ponieważ do przestępstw z nienawiści gejów czy osób trans dochodzi w Turcji bardzo często. Przed dwoma miesiącami świat obiegła wiadomość o okrutnym zabójstwie transseksualisty w Antalyi, któremu nieznani sprawcy poderżnęli gardło.

(Źródło: Queer.de)

1 komentarz do: Brutalny mord na geju w Turcji

  • ziemowit

    Turcji nie powinno się przyjmować do Unii. A po za tym najwyższa pora przeciwstawić się islamistom, którzy domagają się coraz więcej praw na starym kontynencie. Niestety głupawi działacze LGBT nie rozumieją że islam zawsze będzie stanowił źródło agresji wobec gejów. Ta religia nie ewoluuje, natomiast dąży do jak najsilniejszego związania z prawem państwowym.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa