Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich!

W sobotę odbyło się „kryzysowe” spotkanie zorganizowane przez Miłość Nie Wyklucza w reakcji na ostatnie wydarzenia, czyli negatywne zaopiniowanie przez Komisję Ustawodawczą obydwu złożonych już projektów ustaw o związkach partnerskich. Negatywna opinia tej Komisji nie jest wiążąca i Marszałkini Kopacz może mimo niej przesłać projekty do dalszych prac, jednak jeśli nie chce tego zrobić, opinia Komisji jest znakomitym argumentem. Organizacje i działacze postanowili więc spotkać się, by ustalić szybkie i skoordynowane działania na najbliższe dni.

Homiki.pl i SOFa informują i apelują wraz z organizatorami spotkania:

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji LGBTQ (TransFuzji, KPH i SOFy) oraz dużo niezrzeszonych zainteresowanych osób. Zaplanowaliśmy szereg działań na najbliższe dwa tygodnie. To, czy dzięki nim osiągniemy zamierzony efekt – pokażemy nasze oburzenie i wściekłość na decyzję Komisji Ustawodawczej i pokażemy posłom i posłankom, że nie odpuścimy związków i będziemy walczyć do skutku, zależy od wszystkich osób LGBTQ. Będziemy potrzebować Waszej obecności, Waszego działania, Waszego zaangażowania.

Co będziemy robić?

1. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 7 lipca. Od 14 będziemy demonstrować w Warszawie pod hasłem „Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich”. Będziemy głośni i liczymy na to, że będzie nas dużo. Miejsce demonstracji zostanie podane w poniedziałek.

Nie będzie Was w tym czasie w Warszawie? Zróbcie wiec, pikietę, manifestację w swoim mieście! Pokażmy, że mamy dość. Pokażmy, że żądamy i nie odpuścimy!

2. Już w najbliższym tygodniu rozpocznie się akcja pisania listów do Marszałkini Ewy Kopacz, którą chcemy uwiecznić spotkaniem z nią. Przygotowujemy formularz, dzięki któremu każdy łatwo będzie mógł wysłać do Marszałkini wiadomość z apelem o kontynuację prac. Jednak nie czekając na uruchomienie formularza, już teraz możecie słać do niej maile z Waszym osobistym apelem do niej. Adres mailowy, na który należy wysyłać apele z choćby najkrótszą, osobistą treścią, to: Ewa.Kopacz@sejm.pl. Niezależnie od tego pismo-apel do Marszałkini wystosują organizacje LGBTQ i zaprzyjaźnione.

3. W tygodniu 9-13 lipca będziemy manifestować pod Sejmem. To czas, kiedy posłowie i posłanki obradują. Nie damy im o nas zapomnieć. Taki jest plan, ale znowu, bez Was wszystkich się nie uda. Kto nie pracuje, kto może wziąć sobie wolne, kto nie wyjeżdża z Warszawy albo przyjeżdża do Warszawy – niech zarezerwuje sobie co najmniej kilka godzin w tych dniach, aby przyjść i pomóc.

4. Posłowie i posłanki to nasi reprezentanci, wybrani, jak głosi motto Sejmu, „z woli narodu”. To oni zatem są adresatami naszych działań. Oni powinni też być szczególnie otwarci na problemy, z jakimi mierzą się wyborcy z ich okręgów. Zachęcamy zatem – wybierzcie się do swoich posłów i posłanek w odwiedziny! Zapytajcie: Kiedy w Polsce zostaną wprowadzone związki partnerskie? Dlaczego jeszcze ich nie ma? Dlaczego Sejm postanowił nas zignorować? Co Pan/Pani zamierza zrobić, żeby żyło mi się w tym kraju lepiej? Napiszcie do nich maila opisując, z czym musicie mierzyć się na co dzień! Zaapelujcie, by mieli odwagę walczyć o sprawy swoich wyborców – ludzi, dzięki którym znaleźli się w Sejmie. Listę posłów i posłanek w podziale na okręgi wyborcze znajdziecie TUTAJ.

Bądźcie z nami! Jeśli korzystacie z Facebooka, „polubcie” naszego fanpejdża, na którym najwcześniej znajdziecie wszystkie informacje. Śledźcie naszą stronę. Wszystkie wydarzenia będą się działy w najbliższych dniach, szczegóły dogrywane są z godziny na godzinę. Czas nas goni – bądźcie z nami. Bądźcie gotowi się włączyć. Zgłaszajcie chęć pomocy, jest dużo pracy, a ludzi nadal mało! Kontaktujcie się z nami pod adresem rzecznik@miloscniewyklucza.pl. Poparcie dla kwestii związków partnerskich wyraziło w internecie kilkanaście tysięcy osób. Czas na wyjście z przestrzeni wirtualnej na ulice. Na ulice! Zgodnie ze starym dobrym hasłem – niech nas zobaczą!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa