Mamy dość! Protestfiesta w sprawie związków partnerskich

Akcja Miłość Nie Wyklucza zaprasza na upalny protest:

 

W zeszły czwartek sejmowa Komisja Ustawodawcza powiedziała związkom partnerskim nie. Jesteśmy oburzeni i oburzone tą decyzją. Mamy dość traktowania nas jako obywatelek i obywateli drugiej kategorii. Mamy dość niesłuchania nas i lekceważenia naszych postulatów.

To niejedyny przykład nieliczenia się z naszymi prawami. Przypominamy: tego samego dnia ta sama komisja odrzuciła również projekt ustawy o rzeczniku ds. dyskryminacji. A Sejm, nie licząc się z głosem i protestami organizacji pozarządowych, zaostrzył ustawę o zgromadzeniach publicznych.

Chcemy zaprotestować przeciw tym decyzjom. Chcemy pokazać naszym rządzącym, że nie będziemy milczeć, gdy nas krzywdzą i ograniczają nasze prawa. Chcemy głośno wykrzyczeć swój sprzeciw i swoje żądania.

Bądźcie z nami. Przyjdźcie w sobotę 7 lipca o godzinie 14 na Plac Zamkowy. Pokażmy, że jest nas wiele, że nie damy sobą pomiatać i nie będziemy udawać, że nas nie ma.

Żeby pokazać, że żadne przeszkody na drodze do ustawy o związkach nie psują nam nastroju, zamierzamy się się też dobrze bawić! W ramach protestfiesty odbędzie się koncert zespołu TopLes, a o taneczny nastrój zadba DJane Benita.

Sobotnia manifestacja to tylko wstęp. Od 9 do 13 lipca, od rana do wieczora będziemy pod Sejmem z naszym banerem „Żądamy ustawy o związkach partnerskich”. To czas obrad – nie pozwolimy, by posłowie i posłanki nas nie zauważyli.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa