- homiki.pl - https://homiki.pl -

Czas zacząć żądać

[1]Chcemy pokazać, jak dużo osób, homo- jak i heteroseksualnych, czeka na tę ustawę, bo przecież ma ona służyć wszystkim, bez względu na orientację seksualną – mówi Ewa Tomaszewicz z akcji „Miłość nie wyklucza” w rozmowie z dziennikarzem Gazeta.pl.

Tomaszewicz podkreśla w rozmowie z portalem, że celem organizacji LGBTQ oraz popierającego je środowiska jest uświadomienie posłom, że ustawa o związkach partnerskich nie jest wymysłem i fanaberią, ale realną, życiową potrzebą wielu par – nie tylko homoseksualnych. –  (…) musimy pokazać, że czegoś żądamy (…) chcemy rzetelnych, merytorycznych obrad, chcemy usłyszeć, co posłowie mają nam do powiedzenia – mówi Ewa.

I dodaje, że polska trudność z ustawą o związkach partnerskich bierze się głównie z konserwatywnego nastawienia krajowych polityków, którzy są bardziej konserwatywni niż ich wyborcy. – Z badania (…) wynika, że Polacy rzeczywiście są przeciwni związkom partnerskim, ale tylko jako ogólnemu hasłu. Natomiast jeżeli zapyta się ich, czy zgadzają się, żeby osoby w związkach partnerskich – nawet homoseksualne – mogły po sobie dziedziczyć bez podatku, odwiedzać się w szpitalu, podejmować decyzje o stanie zdrowia czy pochówku partnera, większość mówi, ze tak.